REKLAM ALANI

Büyükşehir İŞKUR'dan 750 personel alacak

Tarih: 16.6.16 Kategori: , , ,
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve İş-Kur arasında engelli ve dezavantajlı grupların istihdamına yönelik “Toplum Yararına Programlar” projesinin protokolü imzalandı.

“Toplumun kalkınma hamlesinde onlardan katkı alınması noktasında bir çalışma. Belediye hizmetlerinde çok ciddi bir şekilde insan kaynağı gerekiyor. Bizde belediyecilikte istenen yerel kalkınmada, mezarlıklarlada ilgili halkın çok yüksek bir talebi var. Yani doğumdan ölüme vatandaşımızın yaşamı içerisindeki herşeyde bir beklentisi var. Bunun daha yüksek memnuniyete dönüşmesi için de bizim daha iyi hizmet vermemiz lazım. Bizim de belirli bir bütçemiz var. Bu bütçe üzerindeki yaptığımız çalışmadada hem kaynağı doğru üretmede yatırıma kullanmada daha esnek olmamız gerekiyor, hem bu fırsatları iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Burada kazan kazan hem bakanlığımız kendi dezavantajlı grupları sistemin içerisinede dahil ediyor hem şehrin ekonomisi, huzuru ve barışı buradan nemalanıyor, hem de bizde büyükşehir olarak yapmak istediğimiz park ve bahçeler, sosyal işler, mezarlık işleriyle ilgili kendi bütçemizin dışında bir kaynakla bu hizmetlerden istifade etmiş oluyoruz.”

Kriterlere uyanların İş-Kur’a başvurmalarını isteyen Şahin, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Gaziantep İş-Kur İl Müdürü Siraç Ekin de projenin detayları hakkında bilgi verdi.

Projenin 1 Temmuz’dan itibaren uygulamaya geçeceğinin müjdesini veren Ekin,  İş-Kur olarak 20 bin kişiyi işe yerleştirmeyi hedeflediklerini bildirdi.

Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanlığı ile daha önce iki projenin protokolü imzaladıklarını bugün de üçüncü projeyi imzalayacaklarını hatırlatan Ekin, “Bu projenin bütçesi 57 bin TL. 12 aylık süreli bir proje. Engellilerin rehabilitasyonu ve eğitimi konulu bir proje. Burada 120 kişi faydalanacak yüzde 25 istihdam garantisi var” dedi.

Toplum Yararına İlişkin Programlar projesi kapsamında imzalanan protokol çerçevesinde önceliği emekliliğine bir yıldan az kalmış işsiz vatandaşlar, kadınlar ve özellikle dul kalmış kadınlara verdiklerini anlatan Ekin, şunları kaydetti:

“35 yaş üzeri olan ve bu şartları taşıyanlar bizim birinci listemize girecek mülakatlara katılmak şartıyla. 750 kişinin bu şartları taşıyan yeterli sayıda katılımcı bulamazsak bu sefer ikinci listede belirtilen 35 yaş şartı kaldırılıyor. 18 yaş ve üzeri herkesin mülakata katılması şartıyla ve sigortalı olmaması halinde bunlar ikinci listeye girecektir. Bununla da olmaması halinde İş-Kur’a kayıt yapmak ve işsizim diyen her bir kimseyi bu 750 kişilik kontejyanı doldurmak adına biz onları bu projeye  dahil edeceğiz.”

Açıklamaların ardından Şahin ve Siraç, engelli ve dezavantajlı grupların istidamına yönelik iki projenin protokolünü imzaladı.
kaynak:megahaber27

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön