REKLAM ALANI

Gaziantep hakkında skandal haber!

Tarih: 8.7.16 Kategori: , ,
Kuzey Irak merkezli Barzani ailesinin sahibi olduğu medya kuruluşu Rüdaw, Doğan Haber Ajansı kaynaklı verdiği haberde, "Gaziantep'i Kürt ili ve IŞİD'in merkezi olarak gösterdi.
Kuzey Irak merkezli Barzani ailesinin sahibi olduğu medya kuruluşu Rüdaw, Doğan Haber Ajansı kaynaklı verdiği haberde, "Gaziantep'i Kürt ili ve IŞİD'in merkezi olarak  gösterdi.

Haberin devamı: "Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'nca IŞİD yapılanmasına yönelik başlatılan soruşturma, 5 Haziran tarihinde HDP mitingine yapılan bombalı saldırının ardından yetkisizlik kararı ile Diyarbakır'a gönderildi.
Yoğunluklu olarak örgütün faaliyet alanı ve yapılanmasının Gaziantep'te olduğunu belirten savcı, şüphelilerin hiyerarşik ilişki içerisinde bu kent zerinde eylemleri gerçekleştirdiğini kaydetti.

Cumhuriyet Savcısı, 5 Haziran günü Diyarbakır'da HDP mitingine yapılan bombalı saldırının faili olan Cafer kod adlı Orhan Gönder'in de Gaziantep'te yakalandığını vurguladı. Savcı, örgüt faaliyetleri içerisinde işlenen suçların genellikle belli bir merkezden planlanarak uygulamaya sokulduğunu belirtti.
Örgüt üyelerinin iş bölümü gereğince suçun işlenmesinde rol aldığını ifade eden savcı, örgüt faaliyetlerinin belli bir eylem şekli ve yerle sınırlı olmadığını kaydetti.

Terör örgütlerinin suçun işlenmesi yolunda güven, disiplin ve sıkı irtibata önem verdiğini ifade eden savcı, hiyerarşik düzene sahip yapılar olarak bu örgütlerin istihbarat, gizlilik, güvenlik ve denetim konularında duyarlı olduklarını belirtti."
kaynak:megahaber27

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön