REKLAM ALANI

Şehit ateşi Gaziantep'e de düştü!

Tarih: 18.7.16 Kategori: , , ,
Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonucu Ankara’da şehit düşen Özel Harekat şubesinde teknik elaman olarak görev yapan Mehmet Demir’in, Gaziantep’teki baba ocağında ateş düştü.

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde darbe girişimi esnasında 32 yaşındaki Mehmet Demir yaşanan çatışmada şehit oldu. Acı haberi alan şehit ailesi, karayolu ile Ankara’ya DNA testi için giderken, Şahinbey ilçesi Karataş mahallesinde bulunan baba ocağına yakınları tarafından Türk bayrağı asıldı.

Şehidin dayısı Mustafa Genç,''Yiğenim Mehmet Ankara Gölbaşı'nda Özel Harekat'taydı. Helikopterle bomba atmışlar. Kendisi ile birlikte 17 arkadaşı şehit oldu. Bunu yapanlar Allah'ından bulsun. Böyle bir şey daha görülmemiştir. Devletin silahıyla, devletin parasıyla, devletin tankıyla bizim insanlarımızı vuruyor. Masum insanlar hedef alınıyor'' dedi.

Darbe girişimi sırasında şehit olan Mehmet Demir’in 1 hafta önce Gaziantep’e bayram iznine geldiği, pazartesi günü Ankara’daki görevinin başına döndüğü öğrenildi.

Şehit Mehmet Demir’in 6 yıldır görev yaptığı, 4 erkek 2 kız toplamda 6 kardeşten 3. çocuk olduğu, annesinin isminin Fatma Demir, babasının isminin Ahmet Demir olduğu ve 4 yıldır Yeliz Demir’le evli olduğu bildirildi.

Şehidin cenazesi yarın düzenlenen törenin ardından Yeşilkent mezarlığında defnedileceği öğrenildi.

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön