REKLAM ALANI

Gaziantep FETÖ İMAMLARI TUTUKLANDI..İşte O isimler..

Tarih: 14.8.16 Kategori: , ,
Gaziantep merkezli eş zamanlı Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) operasyonlarında örgütün sözde üst düzey 6 imamı tutuklandı!

FETÖ terör örgütüne yönelik operasyonlarla ilgili son dakika haberlerini aktarmaya devam ediyoruz... Gaziantep merkezli eş zamanlı Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) operasyonlarında, Hikmet Bozgeyik, Ömer Bereket, Bilal Öztürk, Mesut Hançerkıran, Mehmet Haskaya, Cenı Şemsettin Ekinci, Ramazan Saygıcı ve Ahmet Tunç isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmışlardı.

ÜST DÜZEY 6 İMAM TUTUKLANDI
Adli makamlara sevk edilen şüphelilerden Mesut Hançerkıran ve Mehmet Haskaya isimli şahıslar adli kontrol kararı ile serbest bırakılırken, diğer 6 şahıs ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI
Gaziantep Valiliği, konuya ilişkin şu açıklamayı yayınladı:

"15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY (Fethullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması) silahlı terör örgütü mensuplarınca, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs suçlarından, ilimizde Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmalar devam etmektedir.

 Bu kapsamda, milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Gaziantep İl yapılanmasına yönelik Gaziantep merkezli yapılan eş zamanlı operasyonlarda;

 1. Hikmet BOZGEYİK (FETÖ/PDY örgütünde Adliye İmamı)

2. Ömer BEREKET (FETÖ/PDY örgütünde Memurlar ve Mali İşler İmam)

3. Bilal ÖZTÜRK (FETÖ/PDY örgütünde Yabancı Uyruklu Öğrenciler İmamı)

4. Mesut HANÇERKIRAN (FETÖ/PDY örgütünde TEM ve İstihbarattan Sorumlu İmam )

5. Mehmet HASKAYA (FETÖ/PDY örgütünde Esnaflar İmamı)

6. Cenı Şemsettin EKİNCİ (FETÖ/PDY örgütünde Bölge Eğitim Müfettişleri İmamı)

7. Ramazan SAYGICI (FETÖ/PDY örgütünde Üniversite ve Sağlıktan sorumlu İmam)

8. Ahmet TUNÇ (FETÖ/PDY örgütünde Milli Eğitimden sorumlu İmam) isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmışlardır.

 Tahkikat evrakı ile birlikte Adli Makamlara sevk edilen şüphelilerden Mesut HANÇERKIRAN ve Mehmet HASKAYA isimli şahıslar adli kontrol kararı ile salıverilmiş, Hikmet BOZGEYİK, Ömer BEREKET, Bilal ÖZTÜRK, Cem Şemsettin EKİNCİ, Ramazan SAYGICI ve Ahmet TUNÇ isimli şahıslar tutuklanarak cezaevine teslim edilmişlerdir."
kaynak:mynet

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön