REKLAM ALANI

Meğerse Gaziantep FETÖ'nün..

Tarih: 6.8.16 Kategori: , ,
FETÖ PDY Terör Örgütüne yönelik operasyonlarda, örgütün tüm şifreleri bir bir çözülüyor. Gaziantep’in, FETÖ terör örgütünün 5 bölgesinden biri olduğu ortaya çıktı.

Malatya'da itirafçı, örgütün "himmet" adı altında topladığı yardımlar hakkında çarpıcı bilgiler verdi. Örgütün, "Listeyi Hazreti Peygamber kontrol edecek" yalanıyla himmet topladığını anlattı.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensuplarının "Listeyi Hazreti Peygamber kontrol edecek" yalanıyla himmet topladıkları ortaya çıktı.

HİMMET ADI ALTINDA PARA TOPLANIYOR
Malatya'da "silahlı terör örgütüne üye olma" ve "Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet" suçlarından 10'u tutuklu, 11'i firari 33 sanığın yargılandığı davada itirafçı olarak ifade veren ve hakkında etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanması talep edilen sanık Mehmet Tanrıverdi, örgütün "himmet" adı altında topladığı yardımlar hakkında çarpıcı bilgiler verdi.

KOD ADI HAKVERDİ
İfadesinde FETÖ ile ilk tanışmasının örgütle bağlantılı ulusal yayın yapan Zaman gazetesine girmesiyle olduğunu anlatan Tanrıverdi, yaklaşık 3 yıl boyunca gazetenin dağıtıcılığını yaptığını ve kendisine "Hakverdi" kod adı verildiğini belirtti.

HİYERARŞİK YAPI
Yapı içerisinde şoförlük ve çaycılık yaptığını dile getiren Tanrıverdi, güvenlerini kazandıktan sonra "cemaat" içerisinde nasıl bir yapılanma olduğunu, bu yapılanmanın hiyerarşik boyutunu, "himmet" ve "burs" adı altında alınan paraların nasıl ve kimler tarafından toplandığını, paraların nerelere ulaştırıldığını, yapılanma içerisinde kimlere ne görevler verildiğini, kamuda çalışan memurların tayin ve atama işlerinde neler yapıldığını öğrendiğini kaydetti.

"5 BÖLGE VAR"
Tanrıverdi, FETÖ'nün Türkiye genelinde İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep ve Erzurum olmak üzere 5 bölgesi bulunduğunu, bu bölgelerin arasında Malatya ile Elazığ, Tunceli, Bingöl, Diyarbakır, Muş, Hakkari, Şırnak, Şanlıurfa, Adıyaman, Kilis, Adana, Osmaniye, Hatay ve Mersin'in Gaziantep bölgesine bağlı faaliyet yürüttüğünü ifade etti.

"KARARLAR ALINIYOR"
"İl imamlarının" her ayın son günlerinde düzenli olarak bağlı bulundukları bölgede toplantı yaptıklarını, alınan kararlar doğrultusunda hareket ettiklerini, ayrıca İstanbul'da bölge ve il imamlarının katılımıyla Coşkun Koleji ve Fatih Üniversitesinde iki ayda bir büyük toplantılar yapıldığını anlatan Tanrıverdi, burada da yurt dışındaki okul ve yurtlara ne kadar para aktarılacağına ilişkin kararlar alındığını bildirdi.

ESNAFTAN PARA TOPLANIYOR
Malatya'da örgüt adına faaliyet yürütenlerin her pazartesi akşamı toplandığını ve örgütün eğitim kurumlarından gelen gelirlerle esnaftan toplanan paraların nereye gönderileceği konusunda bilgi alışverişinde bulunduklarını aktaran Tanrıverdi, şöyle devam etti:

"400 KİŞİLİK HİMMET TOPLANTISINA KATILDIM"
"Ben ilk kez Turgut Özal Lisesinde yapılan ve içerisinde mütevelli heyetinin de bulunduğu, yaklaşık 400 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen himmet toplantısına katıldım. Toplantıya İstanbul'dan ismini 'Ali Rıza T.' olarak hatırladığım yaşlı bir sorumlu katılarak konuşma yaptı.

"LİSTEYİ DİREKT PEYGAMBER EFENDİMİZ KONTROL EDECEK DENİLDİ"
Bu konuşmada himmet listesinde herkesin isminin olmasını, bu listeyi direkt ahirette Peygamber Efendimizin kontrol edeceğini, o gün geldiğinde listede ismi bulunmayanların pişman olacaklarını söyleyerek, herkesin katkıda bulunmasını istedi. Duygusal bir slayt gösteriminden sonra salonun çıkış kapısının bulunduğu yere konulan masaların üstüne insanların himmet parası bıraktıklarını hatta bazı bayanların ellerindeki yüzükleri çıkarıp masanın üzerine bıraktıklarını gözlerimle gördüm."

"BASKI VAR"
Tanrıverdi, daha önceki bazı "il imamları" gibi, Fadıl D'nin de şoförlüğünü kendisinin yaptığını, bu kişinin kendisine zaman zaman "Bu iş bana göre değil, ben yapamıyorum, bu işi bırakacağım, Gaziantep'e gittiğimde yurt dışı ödemeleri birikiyor, üzerimde baskı var." şeklinde söylemlerde bulunduğunu belirtti.

"SODES'LE HİZMETE 10 MİLYON LİRA KAZANDIRDIK"
Kentte Sosyal Destek Programları (SODES) kapsamında açılan birime, Malatya'daki "il imamları"ndan Eyyüp Doğan aracılığıyla, güvenilir olduğu ve projelerde kolaylık sağlaması açısından Hakan İ'nin memur olarak atandığını kaydeden Tanrıverdi, "Yine şüpheli Eyyüp Doğan'ın referansıyla ' Mehmet Fatih Ö.' isimli şahıs projelerin sorumlusu olarak görevlendirildi. Bütün projeler, Mehmet Fatih Ö'nün bilgisi dahilinde yapılıyordu. Bir gün bu şahıs bana 'Hocam, biz bu projeler kapsamında hizmete yaklaşık 10 milyon lira kazandırdık.' dedi. Bunu nasıl yaptığını sorduğumda yaptığı projelerin hiçbirinin geri dönmediğini, yapılan projelerde hep hizmetin kurumlarının kullanıldığını, başka bir yere para gitmediğini söyledi. Yani bir şekilde bu projeyi kullanarak cemaate para aktarılmış." ifadelerini kullandı.

"DİREKT CEMAATE AKTARILIYORDU"
Satranç, müzik ve bilgisayar kursları gibi kurslarda valilikten proje karşılığında alınan paraların direkt "cemaat"e aktarıldığını belirten Tanrıverdi, 17 Aralık'tan sonra "cemaat"in Malatya merkezde büyük bir çöküntü yaşadığını ve gelirlerin azaldığını ifade etti.
kaynak:megahaber27

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön