REKLAM ALANI

GAZİANTEP'TE MEZUN VEREN AMA EĞİTİM VERMEYEN TEK OKUL

Tarih: 20.9.16 Kategori: , , ,
Mezun veren ama 'Beş' yıldır eğitim vermeyen okul Gaziantep'te..Tedaş ile yaşadıkları bir sıkıntıdan dolayı 5 yıldır hizmete açılamayan 'YEŞİLKENT' okulun da her yıl öğrenci kaydı yapılıyor, kayıt olan öğrenciler misafir olarak çevre okullara gönderiliyor.Öğrenci velileri bu yılda aynı sorunları yaşanacağı kaygısıyla okul önünde eylem yaptı. Bir öğrenci velisi, 5 yıldır öğrencisi olmayan okulun, 2015 - 2016 döneminde mezun bile verdiğini iddia etti.

Okulun fiziki şartlarının çok iyi olduğu, öğrenci kapasitesinin yüksek olması fakat, 5 yıldır adının olup, öğrenci kaydının yapılması, kayıt olan öğrencilerinin de çevre okullara misafir öğreci olarak gönderilmesi velileri çileden çıkarıyor.

2016 - 2017 eğitim öğretim döneminde de öğrenci kaydı yapan okul, öğrencileri yine çevre okullara misafir öğrenci olarak gönderileceği endişesini taşıyan veliler, sabah saatlerinde yaptıkları eylem ile seslerini duyurmaya çalıştılar. Velilerin eylemi üzerine okula gelen Gaziantep vali yardımcısı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Emniyet Müdürü, öğrenci velileri ile görüşerek okulun Pazartesi günü hizmete açılacağı sözünü verdi.
Söz alan veliler ise eylemlerine son vererek evlerine dağıldı
kaynak:megahaber27

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön