REKLAM ALANI

NAKSAN’ın akıbeti ne olacak? Ya satılacak ya da…

Tarih: 29.9.16 Kategori: , ,
FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, NAKSAN Holding de dahil Türkiye'nin dört bir yanında 200 şirket TMSF'ye devredildi. TMSF, faaliyette olan ve bilançosu iyi şirketleri satmayı, faaliyette olmayan ya da bilançosu kötü olan şirketleri ise tasfiye etmeyi planlıyor.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Tasarruf Mevduatı sigorta Fonuna (TMSF) devredilen şirket sayısı 200'e ulaştı. Bunların arasında NAKSAN Holding de var.

İYİ OLAN SATILACAK, KÖTÜ OLAN TASFİYE EDİLECEK

TMSF, devredilen şirketlerden faaliyette olan ve bilançosu iyi şirketleri satmayı, faaliyette olmayan ya da bilançosu kötü olan şirketleri ise tasfiye etmeyi planlıyor.

Satılan şirketlerden elde edilecek gelir, şirket sahibi ya da yöneticisi hakkında açılan dava sonuçlanıncaya kadar Fon bünyesindeki bir hesapta muhafaza edilecek. Satış geliri, mahkeme kararının ardından şirket sahibi ya da yöneticisinin suçlu bulunması halinde TMSF aracılığıyla Hazine'ye aktarılacak, suçsuz bulunması durumunda da şirket sahibine iade edilecek.
kaynak:megahaber27

TMSF’ye devredilen NAKSAN Holding’in akıbeti ise merak konusu…

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön