REKLAM ALANI

Şarj problemi, bu yöntemle çözülecek...

Tarih: 1.9.16 Kategori: , , ,
Gaziantepli Fizik ve Makine Mühendisi Onur Akar tarafından geliştirilen güneş enerjisiyle çalışan ‘Akıllı Solarbank’ projesi, mobil cihazların şarj problemine derman olacak..

Gaziantepli Fizik ve Makine Mühendisi Onur Akar, yaklaşık 2 yıllık uğraşın ardından tamamen güneş enerjisiyle çalışan akıllı bank projesini geliştirdi. İnsanların üzerinde oturup dinlenebileceği 'akıllı solarbank' projesiyle banklar şarj istasyonu görevini görürken, bedava internet de sunulabilecek. Aynı proje ile sokakların aydınlatma problemi de ortadan kalkacak.

“Engelli araçlarını da şarj edebiliyor”
Onur Akar, Akıllı Solarbank projesi ile engellilerin önündeki engellerin de kaldırılacağını belirterek, "Elektrik bağlantısına ihtiyaç duymamaktadır. Bu nedenle istenilen her yere rahatlıkla montajı yapılabilir. Projemizin kendine özgü birçok özelliği bulunmaktadır. Güneş enerjisinden aldığı elektrik ile cep telefonu, tablet, bilgisayar, gibi birçok cihazı rahatlıkla şarj edebilirsiniz. Projenin bir diğer özelliği ise alternatif enerji ile çalışan sokak direği görevini de yerine getirmesidir. Ayrıca projenin tasarımı halka açık alanlara uygun olabilmesi için özgün tasarım dizayn edilmiştir. Akıllı Solarbank aynı zamanda engelli araçları içinde enerji kaynağı olmaktadır. Engelli araçları rahatlıkla şarj edilebilecektir. Bir diğer önemli özelliği ise Akıllı Solarbanklar da ücretsiz internet verilecektir” dedi.

Tamamen güneş enerjisiyle çalışacak
Akıllı Solar Bank projesinin tamamen güneş enerjisinden yararlanacağını belirten Akar, “Bu projem tamamen alternatif enerjiyle yani güneş enerjisi ile çalışacak. Güneş almazsa bile, bu akıllı bank 2 gün boyunca hiçbir enerjiye bağlı olmadan çalışabiliyor. Akıllı Bankı hiçbir yere monte etmeye gerek olmadığı için bankı istediğin yere rahatlıkla koyabilirsin” şeklinde konuştu.

Pokemon-Go oynayanların şarj sorunlarına kesin çözüm
Pokemon Go gibi oyunlar oynayan ve telefonun şarjının bitmesinden şikayet edenlerin sorununu da bu proje ile çözüme kavuştuğunu aktaran Akar, “Pokemon Go oyuncuları sürekli şarj probleminden şikayetçi. Bu banklarda cihazlarını şarj edip oyunlarına devam edebilirler. Bununla ilgili önemli geri dönüşler alıyoruz. Proje aynı zamanda aydınlatma da sağlıyor. Bu Solarbank’ı bir alana koyduğunuzda aynı zamanda bir sokak direği gibi alternatif enerjiyi kullanarak ortamın aydınlatılmasını sağlıyor. Hem sokak direği hem bank hem de akıllı cihazları şarj edebilen bir sistem. Tamamıyla güneş enerjisi ile çalışan bir sistem. Aynı zamanda yerel yönetimler bu sistem sayesinde vatandaşlara internet de verebilirler” diye konuştu.
kaynak:megahaber27

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön