REKLAM ALANI

Gaziantep'te Olan Dolandırma Olayında 1 Kişi Yakalandı

Tarih: 10.4.17 Kategori: , ,
Gaziantep'te telefonla aradıkları yaşlı çiftin buzdolabında sakladıkları yaklaşık 15 bin TL'yi “FETÖ'nün parası sizin evde gizlenmiş" diyerek alıp kayıplara karışan dolandırıcılardan biri yakalandı.

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesi Beykent Mahallesi'nde yaşayan Mehmet Böke (76) ve karısı Güler Böke (73), kendilerini polis olarak tanıtan kişilere 15 bin TL'sini kaptırmıştı. Telefonla arayan şahıslar, Güler Böke'ye polis olduklarını ve FETÖ operasyonu ile yakalanan 2 kişinin terör örgütüne ait parayı evlerinde gizlediğini itiraf ettiğini söylemiş, önce inanmayan kadın telefondan gelen telsiz sesleri ve kişinin zaman zaman “Sayın savcım” diyerek ikinci kişi ile konuşması üzerine buzdolabında sakladığı 15 bin TL'yi eve gelen şahsa polis kimliğini göstermesi üzerine teslim etmişti.

Hac için biriktirdikleri parayı dolandırıcılara kaptırdığını anlayan çiftin olayı polise bildirmesi üzerine geniş çaplı çalışma başlatılmıştı. Olay yerinde parmak izi alan polis, eşkal üzerine çalışma başlattı. Dolandırıcılık ve hırsızlık gibi suçlardan dosyaları bulunan şahıslar üzerinde çalışmalarını yoğunlaştıran polis, verilen eşkali ve benzer suçlardan sabıkalıları karşılaştırdı. M.A ismine ulaşan polis, eşgali uyan sabıkalıları yaşlı çift ile yüzleştirdi. Güler Böke, kendisine polis kimliği göstererek parayı alan şahsın M.A olduğunu teşhis etti. Daha önce de dolandırıcılık suçundan sabıkası bulunan M.A'nın sorgusunda suçlamayı kabul etmediği öğrenildi. Şahsın emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından adli makamlara sevk edileceği öğrenildi.
kaynak:megahaber27

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön