REKLAM ALANI

Gaziantep'te Yurtdışına Para transferine Şok Baskın

Tarih: 19.5.17 Kategori: , , ,
Gaziantep’te FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik yapılan operasyonda Edacan Group yönetim kurulu başkanı Ahmet Selim E. ve Prizma Ajans sahipleri Mehmet Durdu T. ile Fatih T.’nin Prizma ajansı üzerinden yurt dışına usulsüz para transferi yaptıkları tespit edilmesi üzerine şahıslar gözaltına alındı. KOM ekipleri tarafından her iki şirkette de uzun süre inceleme yapıldı.

Gaziantep'te Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele(KOM) Şubesi ekiplerince, terör örgütü FETÖ/PDY'yle irtibatlı olduğu iddiasıyla, Edacan Group'a operasyon düzenlendi. Firmanın binasında öğle saatlerinden beri arama yapan polis ekipleri, bazı evrak ve bilgisayara el koydu.

USULSÜZ PARA TRANSFERİ

Daha önce 13 Haziran 2016’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Edacan Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Selim, dün tekrar gözaltına alındı. Ahmet Selim E.’nin Prizma Ajansı sahipleri Mehmet Durdu T. ve Fatih T.’nin ajans üzerine yurt dışına usulsüz para transferi gerçekleştirdikleri öğrenildi. KOM şubesi ekiplerince her iki şirkette de yapılan incelemelerde bazı evrak ve bilgisayara el konuldu. Edacan İnşaat yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Selim E. Ve Prizma ajans sahipleri Mehmet Durdu T. ve Fatih T. gözaltına alındı.

TUTUKSUZ YARGILANMIŞTI

Yurtdışına usulsüz para transferi yaptığı tespit edilen Edacan Group yönetim kurulu başkanı Ahmet Selim E. 15 Temmuz’dan önce 13 Haziran 2016 tarihinde de gözaltına alınmıştı. Ahmet Selim E., FETÖ/PDY'ye finans sağladığı iddiasıyla 13 Haziran 2016'da gözaltına alınmış, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.
kaynak:haber342

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön