REKLAM ALANI

Gaziantep'te Yeni Dönem

Tarih: 4.6.17 Kategori: , , , ,
Gaziantep ulaşımında kullanılan Kart27 sistemi anlaşmasının sona ermesi üzerine elektronik ödeme sistemi kapatıldı.

Gaziantep ulaşımında kullanılan Kart27 sistemi anlaşmasının sona ermesi üzerine elektronik ödeme sistemi kapatıldı. Bunun üzerine Gaziantep Büyükşehir Belediyesi vatandaşların mağdur olmaması ve ulaşımda aksaklıkların yaşanmaması için otobüs ve tramvaylar yeni sisteme geçinceye kadar ücretsiz olarak taşıyacak.  Yeni sistemde vatandaşlar ellerindeki kartları ücretsiz olarak değiştirebilecek.

Gaziantepkart geliyor Toplu taşıma araçlarını kullanan çok sayıda vatandaşın mağdur olmaması için sistem değişikliği öncesinde harekete geçen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi hızla gelişen ve büyüyen dünyadaki teknolojik gelişmeleri Gazianteplilerle buluşturuyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi akıllı şehir ve akıllı ulaşım alanında birçok yeniliği bulunan Gaziantepkart’a geçiş sürecini başlattı. Gazianteplilere birçok avantaj sağlayacak olan Gaziantepkart’ın montaj çalışmalarının kısa süre içerisinde tamamlanması bekleniyor. 15 Haziran pazartesi itibarıyla kullanılmaya başlanacak olan Gaziantepkart’ın avantajları ise kullanıcılarını şimdiden heyecanlandırdı.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada yeni kartın vatandaşlara, esnafa ve kentte katacağı kolaylıklar ile yenilikler şöyle açıklandı:

–Ülkemize ve dünyada kullanılan tüm temassız kredi kartları ile binişler yapılabilecek.

–Akıllı cep telefonları ile binişler yapılabilecek.

-Vatandaşlarımız evinden herhangi bir yere gitmeden internetten toplu taşıma araçları için “GaziantepKart”ına para yükleyebilecek.

-Cep telefonlarından “GaziantepKart”larına para yüklenebilecek.

-“Otobüsüm Nerede ve Nasıl Giderim” uygulaması ile vatandaşlarımız gitmek istedikleri yere planlama yapabilecek.

-Yeni sistemde akıllı duraklar devreye girecek.

-Yeni kart dolum otomatları iki katına çıkarılacak.

-Vatandaşlarımızı isterlerse kartta kalan paranın miktarını internetten öğrenebilecek.

-Vatandaşlarımız toplu ulaşımı kullanan çocuklarının ne zaman, hangi otobüse veya tramvaya bindiği ve neredeye gittiğini öğrenebilecek.

-Otobüs ve tramvaylarda yasalara aykırı herhangi bir olumsuzluk olduğunda şoför panik botununa basarak emniyete haber verebilecek.

-Özel halk otobüsü esnafımız da kendi otobüslerinin biniş bilgilerine daha detaylı ulaşabilecek.

KARTLAR ÜCRETSİZ DEĞİŞTİRİLİYOR

Diğer yandan sisteme geçiş sürecinde vatandaşlarda mevcut bulunan “Kart27” kartlarının “GaziantepKart” ile ücretsiz değiştirileceği ve içindeki paraların da yeni “GaziantepKart”a aktarılacağı açıklandı.

Belediye otobüs ve tramvayları ücretsiz

Öte yandan, yeni sistemin aktifleşmesine kadar Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı otobüs ve tramvaylar ücretsiz olarak hizmet verecek. Bununla birlikte halk otobüsü ve dolmuşlarda ise 65 yaş üstü ücretsiz biniş ve öğrenci indirimi geçerli olacak.

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön