REKLAM ALANI

Gaziantep Alleben Göletinde Korkutan Görüntü

Tarih: 22.7.17 Kategori: , , ,
Gazianteplilerin hafta sonları adeta akın ettiği Alleben Göletinin suları yaklaşık 10 metre çekildi. Milyonlarca lira yatırım yapılarak su kayağı telesiyejleri ve su oyunları gösterileri kurulan gölün suyunun azalması çevresindeki işletmecileri de zor durumda bıraktı.

Hava sıcaklığının zaman zaman 40 dereceyi bulduğu Gaziantep'te vatandaşların hafta sonlarını geçirmek için tercih ettiği Alleben Göletinde su seviyesi her geçen gün düşüyor. Azalan göl suyu sebebiyle su oyunları ve su kayağı tesisi ise kullanılamaz hale geldi. Saltanat kayıkları ile düğün organizasyonu yapan işletmeler suyun azalması sebebiyle çareyi iskelelerini uzatmakta bulurken, mavi sularda tekne keyfi yapmak isteyen vatandaşları ise hayal kırıklığına uğradı. Sıcak hava sebebiyle suyu azalan göl içerisinde adacıklar oluşmaya başlarken, vatandaşlar, göle su takviyesi yapılmasını istedi.

Çevresinde restorandan düğün salonuna, saltanat kayığından piknik alanlarına kadar birçok tesisin bulunduğu göletin suyunun azalmasına şaşıran vatandaşlar, yetkililerden yardım istedi. Alleben Göleti çevresindeki işletmeciler ise, gölet suyunun her gün biraz daha azaldığını belirterek, Burç bölgesindeki suların Alleben Göletine taşınmasını istedi.

Ailesiyle beraber Göleti gezmeye gelen Mehmet Öztürk, göletin son halini gördüğünde şaşırttığını belirterek, "Suyun çekildiğini gördük. Yetkililerden yardım istiyoruz. Eskiden taşların olduğu yer suyla doluydu, orada su oyunları yapılırdı, fakat suyun çekilmesinden dolayı bunlar kaldırılmış.Burası suyun çekilmesinden dolayı cazibeliğini kaybetmiş. Yetkililerden isteğimiz, 5 kilometre ileride burç gölünden buraya su transfer etsinler" dedi.Allaben Gölünün eski günlerine geri döndürülmesini isteyen vatandaşlar, suların dışında kalan su kayağı tesislerinin yeniden faaliyete geçmesini beklediklerini söyledi. Göl çevresindeki su oyunları ve su kayağı telesiyejlerinin suların dışında kalmasını üzüntüyle karşılayan vatandaşlar, gölü besleyen bu kaynaklarının bölgeye yönlendirilmesini istedi.(megahaber27)

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön