REKLAM ALANI

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİNDE HER ŞEY PARA

Tarih: 11.7.17 Kategori: , , , , ,
Gaziantep Üniversitesi'nde, Rektör Prof. Dr. Ali Gür'ün yönetiminden bu yana başarı durum belgesi (transkript) ve diploma kapları ücrete tabii tutuluyor. GAÜN öğrencileri, birçok üniversitede böyle bir uygulamanın olmadığını belirtti.
objektifgaziantep'in haberine göre, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür yönetiminden bu yana başarı durum belgesi (transkript) ve diploma kapları ücrete tabii tutuluyor.

ÖĞRENCİLER BU UYGULAMADAN RAHATSIZ

Eğitim hayatı boyunca birçok maddi zorlukla baş etmek zorunda kalan öğrenciler, Gaziantep Üniversitesi’nin Ali Gür yönetiminden bu yana bir takım ödeme mecburiyetleriyle karşı karşıya… Üniversite yönetiminin aldığı bu kararın bir an önce geri çekilmesi gerektiğini vurgulayan GAÜN öğrencileri, yaşanan bu keyfi uygulamadan bir hayli rahatsız. Öte yandan okul hayatları boyunca eğitim için gerekli araç ve gereçlerin maddi açıdan kendilerinin belini büktüğüne dikkat çeken GAÜN öğrencileri, Türkiye’de bulunan birçok üniversitede böyle bir uygulamanın olmadığını belirtti.

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİNDE SPORİUM'DA YÜKSEK ZAMLAR YAPILDI

Üniversitede öğrencilerin spor ve eğlenmesi için yapılan sporiumunda, daha öncede ücretlere yüksek oranlı zamlar yapıldı..Bu zamlar öğrenciler arasında huzursuzluğa neden oldu..Ama yönetim bu durumu hiç umursamadı.
Okumak için ailesinden ve yakınlarından binlerce km uzakta olan öğrencilerin durumu kimseyi ilgilendirmiyor gibi duruyor.

ALİ GÜR’E SESLENDİLER

Ayrıca GAÜN Rektörü Ali Gür‘e seslenen öğrenciler, şimdiye kadar eğitime yönelik gerçekleştirilen burs yardımlarının ancak öğrencilerin zaruri ihtiyaçlarını karşıladığını ifade ederek, “biz eğitimimizi daha yetkin bir şekilde tamamlamak için çaba sarf ederken karşımıza çıkan bu keyfi ödemeler belimizi büküyor”diye konuştu.

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön