REKLAM ALANI

Bu üç kadına dikkat

Tarih: 23.8.17 Kategori: , , ,
Türkiyeden Haber
Olay, Çukurova ilçesi Yüzüncü Yıl Mahallesi'nde meydana geldi.
İddiaya göre, Osmaniye’den Adana’ya gelen ve Cono aşireti üyelerinden olduğu öğrenilen Cansu Y., Cankız T. ve Deniz Y., Yüzüncü Yıl Mahallesi’ndeki bir apartmana girerek 4’üncü katına çıktı.

BİRİ KAPIDA BEKLEDİ DİĞERLERİ DEĞERLİ EŞYA ARADI

Kadınlardan Cankız T., saçındaki tel tokayı çıkarıp kapıyı açtı. Cankız T. kapıda beklerken, diğer iki kadın evin odalarında değerli eşyalar aradı. Evde bin lira bulan üç kadın, daha sonra olay yerinden uzaklaştı.

CONO AŞİRETİ ÜYESİ ÇIKTILAR

  Bir süre sonra eve gelen ve kapısının açık olduğunu, kilit kısmında toka gören ev sahibi polisi aradı. Güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis siteye üç kadının girdiğini ve bir süre sonra hızla uzaklaşarak çıktığını tespit etti. Kadınların Osmaniye’de yaşayan Cono aşireti üyesi olduklarını belirleyen ekipler, kadınları yakalamak için bölgede geniş çaplı araştırma yapmaya başladı.

YİNE AYNI ŞEKİLDE SOYGUN YAPTILAR

  Polis tarafından aranan kadınlar bu kez 2000 Evler Mahallesi Bülent Ecevit Bulvarı’ndaki bir apartmanın 13’üncü katına çıkarak aynı yöntemle soygun gerçekleştirdi. Kadınlar evde yaklaşık 5 bin lira değerinde ziynet eşyasını alıp kaçtı. Güvenlik kameralarından kadınların aynı kişi olduğunu gören ekipler olaydan kısa bir süre sonra üç kadını yakaladı. Cankız T.’nin başındaki tokanın birinci olayı gerçekleştirdiği evin kapı kilidi üzerindeki toka ile aynısı olduğu anlaşıldı.

PARMAK İZLERİ BIRAMAMAK İÇİN ELLERİNE ÇORAP GEÇİRMİŞLER

  Emniyetteki ifadelerinde suçlamaları kabul etmeyen ve hırsızlık suçundan çok sayıda kayıtları bulunan üç kadının olay yerlerinde parmak izleri bırakmamak için ellerine çorap giydikleri de tespit edildi. Bu yüzden olay yerinde parmak izleri çıkmayan üç kadın emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

SERBEST KALDILAR

Polis, kadınların parmak izi çıkmayınca olayı çözmek için tel tokadan ve kadınlardan DNA örneği aldı. Nöbetçi mahkemeye tutuklanma talebiyle sevk edilen kadınlar adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. (posta)

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön