REKLAM ALANI

Gaziantep'te 56 yıllık o hastane yıkılıyor

Tarih: 25.8.17 Kategori: , , ,
Gaziantep’te 56 yıldır hizmet veren Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yıkımına başlandı.

Gaziantep’te 56 yıldır hizmet veren Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kullanılmayan C blok binasının yıkımına başlandı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından yıkılan binanın olduğu alana ambulanslar için giriş – çıkış ve park alanı ile yeşil alan yapılacağı öğrenildi.

12 yıl önce yıkım kararı alınan binanın önceki gün yıkımına başlandı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından yıkımı gerçekleştirilen yerin yıkımı pazar günü tamamlanacak.

BÖLÜMLER TAŞINDI

Daha önce doğumevi olarak kullanılan binada sonrasında Göğüs Hastalıkları, İntaniye Servisi, Fizik Tedavi Merkezi, Sağlık Kurulu, Patoloji, Kan Merkezi, Mikro Biyoloji bölümlerini hizmet vermişti.

BİNA GİYDİRMESİ YAPILACAK

Yıkım bittikten sonra acil servisin vizyonunun ön plana çıkacağı ve hastane binasına giydirme yapılacak. Ayrıca ambulanslar için giriş – çıkış ve park alanı ile yeşil alan yapılacağı öğrenildi. Hürriyet, İnönü ve Özdemirbey caddelerindeki trafik yoğunluğunu azaltacağı belirtildi.

MÜJDEYİ FATMA ŞAHİN VERMİŞTİ!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, hafta içerisinde Dr. Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Prof. Dr. Mesut Özkaya’yı makamında ziyaret ederek hastanenin sıkıntılarını dinlemiş ve gereken neyse yapılacağını söylemişti.

DESTEK İSTEMİŞTİ

Dr. Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin giriş ve çıkış güzergahında yaşanan trafik yoğunluğu nedeniyle ambulansların hastaneye giriş ve çıkışında sıkıntılar yaşadıklarını belirten Başhekim, Prof. Dr. Mesut Özkaya, Başkan Fatma Şahin’den destek istemişti.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURMUŞTU

Görüşme sonucunda müjdeli haberi sosyal medya hesabından paylaşan Başkan Şahin, “Dr. Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ambulans güzergahının düzenlenmesi ile ilgili Başhekimimiz ile görüşmelerimizi yaptık. Çalışmalara başlıyoruz!” demişti.(gaziantepgunes)

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön