REKLAM ALANI

Gaziantep polisinden film Olay

Tarih: 24.9.17 Kategori: , , , , ,
Gaziantep'te internetten anlaştıkları üzüm üreticisini dolandırarak 2,5 ton üzümü çalmaya kalkışan 6 kişi suçüstü yakalandı.

Gaziantep'te internet üzerinden üzüm satışı yapan Harun Tayfun Gazel'e ulaşan kimliği belirsiz kişi veya kişiler, bir cemaatin yurdunda kalan öğrenciler için üzüm almak istediklerini söylediler. Harun Tayfun Gazel, fiyatta anlaştığı dolandırıcılara yaklaşık 2,5 ton üzümü nakliye aracıyla Hatay’dan Gaziantep’teki bir bağ evine getirdi. Gazel, şahısları arayarak üzümü söylenen adrese getirdiğini bildirdi. Dolandırıcılar, parasını almak için bir adres vererek, buluşmak için birini gönderdi. Gönderilen kişi ile buluşan Gazel, üzümü bıraktığı adrese de kardeşini bıraktı. Ancak dolandırıcılar, Harun Tayfun Gazel'i arayarak, “Oraya niye bekçi bıraktın? Biz tanınmış kişileriz, hayır işi yapıyoruz, bize güvenmiyor musun?” diyerek üzümü almaktan vazgeçtiklerini söylediler. Bunun üzerine üzüm satıcısı kardeşini alırken, dolandırıcılar üzümü bırakılan adresten alarak ayrıldı. Polisi görünce paniğe kapılan 6 kişiden 5'i kaçmaya başladı. Yaşanan kovalamaca sonucu yakalanan 5 dolandırıcı gözaltına alındı. Dolandırıcıların Gazel ile buluşması için gönderdikleri kişinin üzerinden 5 paket esrar çıktı. Dolandırıldığını anlayan üzüm üreticisi Harun Tayfun Gazel ise, hemen polisi arayarak şikayetçi oldu. Üzümünü çalan dolandırıcıların yakalandığını öğrenen Gazel, polislere teşekkür ederek, olayın detaylarını anlattı.

Harun Tayfun Gazel, “Bu adamlar bana internet üzerinden ulaştı. Bana bir cemaatin yurdundaki öğrencilere üzüm almak istediklerini söylediler. Ben de kabul ettim ve hatta öğrenciler içinse nakliye de benden olsun dedim. Bana üzümleri getireceğim adresi verdiler. Yolda da beni birinin alıp bu adrese bırakacağını söylediler. Ben de gönderdikleri adamı verilen adresten alarak, üzümü bırakacağım yere gittim.

Bir bağ evine üzümleri bıraktım. Paramı isteyince uzak bir adres verdiler. ‘Oraya gel sana paranı verelim’ dediler. Benle gelen kardeşimi üzümlerin yanına bırakarak verdikleri adrese gittim. Ancak kimseyi bulamadım. Onları aradığımda, ‘Niye üzümlerin başına bekçi koyuyorsun, biz tanınmış insanlarız, hayır işi yapıyoruz. Bize güvenmiyor musun?’ diyerek üzümü almayacaklarını belirttiler. Ben de onlara geri gidersem zarar ederim diyerek adamı oradan çekiyorum dedim. Verdikleri birkaç adrese gittiğimde onları bulamayınca dolandırıldığımı anladım” diye konuştu.(megahaber27)

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön