REKLAM ALANI

Gaziantep'te Motosiklet tamircisine kurşun yağdırdı!

Tarih: 19.10.17 Kategori: , , ,
Gaziantep'te bir kişi motosikletini tamir etmediğini iddia ederek, tamirci ustasına kurşun yağdırdı.

Olay, Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Ulaş Mahallesindeki Mustafa Asım Ağcabay'ın (28) tamir dükkanına motorsikletini getiren Nuri ve Hasan Ç., kardeşler işyeri sahibinden motorsikletinin daha önceden iyi tamir edilmediğini iddia ederek tekrar tamir edilmesini istedi.

Motorsiklet tamircisi Ağcabay ise motorsiklet sahibi Nuri Ç.'ye memnun olmaması halinde başka tamirciye gitmesini tavsiye edince Nuri Ç. silahını çekerek 3 el çevreye ateş etti. Daha sonra hakaret ederek tamirci Ağcabay'ın göğsüne de bir el ateş eden Nuri Ç, kardeşi Hasan Ç. ile yaya kaçarak kayıplara karıştı. Kurşun yağmuruna tutulan tamirci yaşam mücadelesi veriyor.Göğsüne mermi isabet eden tamirci Ağcabay yaralanarak dükkanın içinde yere düştü.

Olay sırasında dükkanda bulunan yaralı Ağcabay'ın kardeşi Gökhan ile arkadaşı İbrahim Güngörmez zanlıyı yakalamak için peşinden bir süre koştuktan tekrar dükkana dönerek olay yerine ambulans çağırdılar.
112 Acil Sağlık Ekiplerince Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Ağcabay ameliyata alındı.Sağlık durumu ciddiyetini koruyan Ağcabay'ın göğsüne isabet eden merminin omuzunda kaldığı ve ameliyatla çıkarılacağı öğrenildi.Olay yerine gelen ve çevrede inceleme yaparak çalışma başlatan ekipleri kaçan zanlılardan Hasan Ç.'yi yakalarken diğerini arıyor.

Olay sırasında Ağcabay'ın ustası olduğunu ve kendisini. dükkanında tamir işlerine yardımcı olmak için bulunduğunu söyleyen Güngörmez dükkana gelen 2 gencin 'motorumu neden yapmıyorsun' diyerek tartışmaya başladığını ifade etti.

Güngörmez, "Gelen kişilerden biri üzerinde bulundurduğu silahla 3 el havaya ateş açtı. Ben de hemen yanlarına gidip neden böyle yaptığını sordum. Ustam da yapmıyorum motorunu deyince  Nuri Ç. birdenbire silahı çıkarıp göğsüne ateş etti. Bu şahsı tanımıyorum ama bu semtte oturduğunu söylüyorlar. Tanıyanlar bu kişilerin Nuri ve Hasan Ç. kardeşler olduğunu söylediler."İbrahim Güngörmez, olayda yaralanan ustası Ağcabay'ın 2 erkek çocuğu olduğunu ve eşinin de 5 aylık hamile olduğunu anlattı.

Kendilerinin hemen ambulans çağırarak yaralıyı hastaneye getirdiklerini anlatan Güngörmez, yaralının durumunun ciddi olduğunu ve merminin omuza saplanıp kaldığını, anne babası, kardeşi ve arkadaşlarının hastanede beklediklerini söyledi."Biz dükkanda çalışıyorduk, gelip 'motorumu nasıl yapmazsınız' deyip ateş etti. Bir el havaya bir el yere sonra da abime ateş etti. Ben de peşlerine koştuğum, bana da ateş etti ama değmedi. Biz de polisi ve ambulansı çağırdık. Hastaneye getirdik, durumu ağır. Annem babam hepimiz burdayız."Polisin olayla ilgili geniç çaplı araştırma ve soruşturma başlattığı bildirildi.(memohaber.com)

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön