REKLAM ALANI

Dünyanın konuştuğu terörist Gaziantep'te sorgulanıyor

Tarih: 17.11.17 Kategori: , , , ,
ÖSO'ya teslim olduktan sonra Türkiye'ye sığınan, terör örgütü SDG'nin sözcüsü Talal Silo, Gaziantep'e getirilerek MİT tarafından sorguya alındığı öğrenildi."

Yakalandığında dünya gündemine bomba gibi düşen ve ÖSO'ya teslim olduktan sonra Türkiye'ye sığınan, terör örgütü SDG'nin sözcüsü Talal Silo, Gaziantep'e getirilerek MİT tarafından sorguya alındığı öğrenildi.
Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD/YPG bölgesinde Özgür Suriye Güçleri'ne teslim olduğu belirtilen Suriye Demokratik Güçleri sözcüsü Talal Silo'nun, ÖSO tarafından Türk emniyet güçlerine teslim edildiği öğrenildi. Habertürk Haber Merkezi'nden Neşet Dişkaya'nın haberine göre; 2 gün önce teslim edilen Silo'nun Türkiye'ye getirilerek MİT ve emniyet istihbarat birimleri tarafından Gaziantep'te sorgulandığı iddia edildi.

Gaziantep'te Sorgulanıyor
Edinilen bilgiye göre Sülo, önceki gece YPG'nin elinde bulunan bir kontrol noktasını aşarak aracıyla Cerablustarafına geçti. Sülo'nun YPG'den ayrılmadan önce ÖSO grupları ile görüşmeler yaptığı ve kendisine güvence verildikten sonra teslim olmaya karar verdiği öğrenildi.
Sülo'nun Türk yetkililer tarafından sorgulanmak üzere Gaziantep'e götürüldüğü ve burada MİT tarafından sorgulandığı belirtiliyor.Kaynak: Habertürk  Neşet Dişkaya

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön