REKLAM ALANI

Gaziantep'te eşini ve üç çocuğunu öldüren babaya müebbet

Tarih: 1.10.18 Kategori: , , , ,
Gaziantep'te cinnet getiren 33 yaşındaki Mustafa Öztürkmen evini ateşe verip eşi Fatma Öztürkmen’i bıçaklayarak öldüren, Ailenin kızları 6 yaşındaki İlknur ve 1 yaşındaki Mervenur ise dumandan zehirlenip ölmüş, 8 yaşındaki Mehmet Öztürkmen de hastanede tedaviye alınmıştı. işte o sanık, bu gün hakim karşısına çıktı 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 19 yıl hapis cezasına çarptırıldı."

Cinayet olayı Mayıs 2017 yılında Gaziantep'in İstiklal Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre; un fabrikasında işçi olarak çalışan Mustafa Öztürkmen cinnet getirip, 3 katlı müstakil evin giriş katında bulunan evini ateşe verdi. Evinin pencere camlarını kırmaya başlayan Mustafa Öztürkmen, mutfaktan aldığı bıçakla eşi Fatma Öztürkmen’e saldırdı. Fatma Öztürkmen aldığı bıçak darbeleri ile ağır yaralanırken çocukları Mehmet, İlknur ve Mervenur mahsur kaldıkları oturma odasında dumandan zehirlenerek yaşamlarını kaybetmiş,Sanık Mustafa Öztürkmen, daha sonra eşini öldürdüğü bıçakla bileklerini kesip göğsünü yaralayarak intihara kalkışmıştı

Duruşması Gaziantep 4. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan, Mustafa Öztürkmen ile avukatının katıldığı karar duruşmasında

tutuklu eşinin kendisini aldattığı şüphesiyle olayı işlediği yaralı çocuğu ve diğer çocuklarını kurtarmak içinde evi ateşe verdiğini ve atılı suçlamaları kabul etti.
Gaziantep'te cinnet getiren fabrika işçisi 37 yaşındaki Mustafa Öztürkmen, isimli Sanığa "kasten öldürmek" suçundan 3 kez ağırlaştırılmış müebbet, "öldürmeye teşebbüs" suçundan 17 yıl 6 ay hapis cezası veren mahkeme heyeti, "kasten yangın çıkarmak" suçundan da 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdığı öğrenildi.
memohaber

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön