REKLAM ALANI

Gaziantep'te Otogarında Sıradışı Eziyet

Tarih: 20.10.18 Kategori: , , , ,
Gaziantep Şehirlerarası Otobüs Terminalinde giriş-çıkış kapılarında yaşanan zulme vatandaş isyan ediyor.
Otogar giriş kapılarında kontrol olsmasına rağmen ön kapıların kapalı oluşu ve halen bu uygulamanın devam etmesi nedeniyle yolcuların bir hayli yürüyerek zaman kaybına neden olması vatandaşları çileden çıkarttı.
Şehirler arası terminal binasına giriş-çıkış kapıları iki taraflı olmasına rağmen tek tarafı yayalara kapatılma kararına tepki her geçen gün çığ gibi büyüyor.

 Otogarın ön kısmının  yayalara kapatılmasına isyan eden halk “Bu gavur eziyetine kim dur diyecek. Vatandaşı dinleyecek bir yetkili yok mu. Yayaya kapatılan yolda sadece otobüsler içeri alınırken taksi ve otomobil gibi diğer taşıtlar güvenlik nedeninden dolayı içeri alınmıyor. Dünya uzaya çıkarken biz hala nelerle uğraşıyoruz” dediler.

ÇÖZÜM BEKLENİYOR

Gaziantep otogarında ‘Güvenlik’ adı altında otobüs giriş çıkışlarının yapıldığı kapıdan vatandaş ve taksi girişlerinin yasaklanmasıyla vatandaşlar adeta otogarı tavaf ediyor. Vatandaş girişinin yapıldığı kapıya gelenlerin ne üst araması ne de valizleri kontrol ediliyor.
Otogara bu şekilde girişin yapıldığını gören vatandaşlar doğal olarak isyan ediyor. Diğer yandan şehir merkezinden otogara toplu taşıma araçlarıyla gelen vatandaşlar araçtan indiklerinde hem yoğun olan bir trafik çilesini hem de yol ortasındaki yüksek orta refüjü aşarak otogara ulaşıyor. Bu uygulamanın zaman kaybına neden olmasına isyan eden vatandaşlar yetkililerden çözüm bekliyorlar.

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön