REKLAM ALANI

Gaziantep'te yağmur kaç gün sürecek?

Tarih: 20.10.18 Kategori: , , , , ,
Gaziantep'te bugün sabah saatlerinde başlayan yağmur, sıcaklık düşüşlerini de beraberinde getirdi. Gaziantep'te günün en yüksek sıcaklığı 21 derece olacak.

Gaziantep'te sonbaharın gelmesiyle birlikte yağmur da etkisini göstermeye başladı. Sabah saatlerinde başlayan yağmur sağanak şeklinde yağmaya devam ederken hava sıcaklığı da düştü. Peki yağmur kaç gün daha yağacak?

Meteroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan verilere göre Gaziantep'te bu hafta boyunca yağmur etkisini göstermeye devam edecek. Yağmurun etkisiyle birlikte hava sıcaklıkları da 3 derece kadar düşecek. Haftanın en soğuk günü ise 24 Ekim Çarşamba günü olacak. En düşük hava sıcaklığının 11 derece olacağı Çarşamba günü yağmur da etkisini hissettirecek.

Meteroloji Genel Müdürlüğünden Uyarı
Gaziantep ve çevresinde şiddetli yağmur ve sel baskınlarına karşı uyarıda bulunuldu. Vatandaşlar için büyük önem taşıyan hava durumu tahminlerine göre tedbirli olmaları istendi.

Metoroloji bölge müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre ; "Bölge tahmin merkezinde yapılan son değerlendirmelere göre, Gaziantep ve çevresinde yarın 21.10.2018 pazar günü görülecek sağanak ve gök gürültülü yağışların yerel olarak kuvetli kiloğram başına 21/50 olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel ve su baskını ve yıldırım tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön