REKLAM ALANI

Gaziantep'te evlilik vaadiyle dolandırıcılık!

Tarih: 2.11.18 Kategori: , , , , , ,
Gaziantep’te evlilik vaadiyle dolandırıcılık yapan 10 şüpheli şahıs yapılan operasyonla yakalandı.

İl dışından aileleri ile birlikte evlenmek üzere Gaziantep’e gelen şahıslar dolandırıldı. Dolandırıcılar, sözde evlenecek olan kızı aileye göstererek, süt parası ve başlık parası adı altında yüklü miktarda para aldı.

Öte yandan evlenecek olan kıza kuyumcudan ziynet eşyası alınarak, herhangi bir evlenme merasimi yapılmadı.

İl dışından gelen aile dolandırıldıklarını anlayınca polise başvurdu. Dolandırıcıların tespit edilip yakalanmaları için Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği görevlileri harekete geçti.

Alışveriş yapılan kuyumcular ile mağazalar çevresinde bulunan güvenlik kamera kayıtları da göz önünde bulundurularak olayları gerçekleştirdiği tespit edilen E.B, M.Ş, G.B, P.Y, H.Ç, A.Ç., M.A. Y.K. S.K ve M.D. isimli toplam 10 şüpheli şahıs yakalandı. Yakalanan şüpheli şahısların incelemelerinde aynı yöntemle, son bir ay içerisinde 6 farklı aileyi toplam 150 bin TL dolandırdıkları anlaşıldı.

Haklarında yapılan yasal işlemler sonrası adli makamlara sevk edilen şüphelilerden 4'ü tutuklanmasına müteakip cezaevine teslim edilirken, diğer şüpheliler ise serbest bırakıldı.

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön