REKLAM ALANI

Gaziantep'te terör operasyonu

Tarih: 27.11.18 Kategori: , , , , ,
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütüne yönelik olarak Bomba İmha Uzmanlarının da katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda 9 kişi gözaltına alındı.

PKK/KCK terör örgütünün sözde kuruluş yıldönümü olması nedeniyle sosyal medya hesapları üzerinden PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünü övücü/özendirici paylaşımlarda bulunarak örgütün propagandasını yaptığı tespit edilen (9) kişi yakalanarak gözaltına alındığı öğrenildi.

Gaziantep Valiliği'nden konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, yakalananların evinden silah ve yasa dışı kitap ile terör örgütünü simgeleyen bez parçası da bulundu.

Valilikten yapılan açıklama şöyle: 

"İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde, İstihbarat, Özel Harekât, Çevik Kuvvet, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlükleri ve Bomba İmha Uzmanlarının da katılımıyla, insansız hava aracı destekli operasyon gerçekleştirilmiştir.

PKK/KCK terör örgütünün kuruluşunun yıl dönümü olması nedeniyle, terör örgütü adına faaliyetlerde ve provokatif eylemlerde bulunan örgüt mensupları ile irtibatlı olarak eleman temini faaliyetleri yürüten, sosyal medya hesapları üzerinden PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünü övücü/özendirici paylaşımlarda bulunarak örgütün propagandasını yaptığı tespit edilen (9) kişi yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Operasyon sonucunda (1) adet 9 mm. tabanca, (57) adet 9 mm. tabanca fişeği, (1) adet PKK/KCK terör örgütünü simgeleyen bez parçası, (1) adet FETÖ/PDY terör örgütü içerikli yasak yayın (Kitap) ile çok sayıda dijital materyal ele geçirilmiştir."

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön