REKLAM ALANI

Atay, Gazikent'teki kavgayı TBMM'ye taşıdı

Tarih: 28.12.18 Kategori: , , , , ,
MHP Gaziantep Milletvekili Seremet Atay, Gazikent Mahallesi'nde 23 Aralık'ta yaşanan bıçaklı kavgada, Necati ve kardeşi Mert Bağcı ile Murat A. Yaralanması olayını TBMM’de gündeme getirerek, Gaziantep halkına sağduyu çağırısında bulundu.

Olayı provoke etmek isteyen kişiler olduğunu ifade eden Atay, “Suriyeli problemi artık Gaziantep halkını çileden çıkarıyor. Bir an önce yasal düzenlemelerin yapılarak Suriyelilerin kendi topraklarına güvenli bir şekilde gönderilmesi düşüncesindeyim. Sayın İçişleri Bakanımızı bu konuda gerekli çalışma yapmaya çağırıyoruz. Gaziantep halkını da sağduyulu olmaya çağırıyoruz” dedi.
Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, 23 Aralık'ta Gazikent Mahallesi'nde Türk ve Suriye uyruklu iki gurup arasında çıkan kavgada bıçakla ağır yaralanan Necati Bağcı'yı,TBMM gündemine taşıdı. Atay, “Olay çok üzücü ama bunun üzerinden provokasyon yapmak, insanları birbirine düşürmek, bir şehri, bir ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenlere asla müsaade edemeyiz” ifadelerini kullandı.

SURİYELİ PROBLEMİ ARTIK GAZİANTEP HALKINI ÇİLEDEN ÇIKARIYOR

Atay, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Gaziantep’te Suriyeli bir gurup 2 Gaziantepli vatandaşımıza saldırmıştır. 23 yaşında bir gencimiz Necati Bağcı boğazı kesilerek ağır bir şekilde yaralandı ve şu an yoğun bakımda. Olayın olduğu mahallede halk galeyana geldi. Olaylar her an daha vahim bir hal alabilir. Suriyeli problemi artık Gaziantep halkını çileden çıkarıyor. Bir an önce yasal düzenlemelerin yapılarak Suriyelilerin kendi topraklarına güvenli bir şekilde gönderilmesi düşüncesindeyim. Sayın İçişleri Bakanımızı bu konuda gerekli çalışma yapmaya çağırıyoruz. Gaziantep halkını da sağduyulu olmaya çağırıyoruz.”

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön