REKLAM ALANI

Çöp konteynerinde korkunç ölüm

Tarih: 4.12.18 Kategori: , , , , , , ,
Temizlik işçisi Beyti Topçu (37), çöp kamyonundaki çöplerin boşaltılması sırasında konteynere düştü. Çöplerin altında kalan, yaklaşık 1 saat sonra kurtarılan Topçu, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Beyti Topçu'yu kurtarmaya çalışan 3 arkadaşı ise metan gazından zehirlendi.

3 METREDEN ÇÖPLERLE BİRLİKTE KONTEYNERİN İÇİNE DÜŞTÜ
Kozan ilçe belediyesinde görevli temizlik işçisi Beyti Topçu ve arkadaşları, ilçede topladıkları çöpleri, çöp kamyonuyla Yassıçaylı Mahallesi'ndeki Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ait çöp aktarım istasyonuna getirdi. İstasyonda rampaya çıkarılan kamyondaki çöplerin aşağıda bulunan TIR'ın konteynerine boşaltılması sırasında Beyti Yılmaz, dengesini kaybedip, 3 metre yükseklikten konteynere düştü.

ÇÖP YIĞININ ALTINDA KALDI
Kamyondaki çöpler de Topçu'nun üzerine döküldü. Mesai arkadaşları, durumu fark edip yardım istedi. Bunun üzerine bölgeye itfaiye, arama kurtarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Ekipler gelene kadar arkadaşlarını kurtarmak için konteynere giren Özcan Ömür, Mehmet Kahraman ve Muhammed Öğüt, metan gazından etkilendi. 3 işçiye gelen sağlık ekibi müdahale etti.

3 ÇOCUK BABASIYDI KURTARILAMADI
İtfaiyenin yaklaşık 1 saatlik çalışmasıyla Beyti Topçu, konteynerden çıkarıldı. Kozan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Topçu, yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Hayatını kaybeden temizlik işçisi Beytullah Topçu'nun evli ve üç çocuk babası olduğu öğrenildi. Acı haberi alıp hastaneye gelen Topçu'nun yakınları, sinir krizi geçirdi. Beyti Topçu'nun ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.

ARKADAŞI KORKUNÇ ANI ANLATTI
Temizlik işçisi Mehmet Kahraman, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinin çöpün boşalması için kamyonun düğmesine bastığını, arkadaşının da dengesini kaybederek konteynerin içine düştüğünü kaydetti. Düştükten sonra arkadaşının sesinin geldiğini belirten Kahraman, sonra sesinin kesildiğini anlattı.

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön