REKLAM ALANI

Gaziantep'te Suriyelilerle Türkler Arasında bıçaklı kavga

Tarih: 25.12.18 Kategori: , , , ,
Gaziantep'te Suriye uyruklu vatandaşların çıkardığı kavgada 4 kişi bıçakla yaralandı. Bıçak darbesiyle bogazından yaralanan 22 yaşındaki Necati B. yaşam savaşı veriyor. olaya karışan 3 Suriye'li gözaltına alındı. Olayla ilgili Valilik açıklama yaptı.

Gaziantep'in Şehitkamil İlçesi Gazikent mahallesinde cumartesi akşam satlerinde iki grup arasında ters bakma yüzünden çıkan bıçaklı kavgada 4 kişi çeşitli yerlerinden yaralandılar. Olayın duyulmasından sonra bu akşam aynı mahallede suriye uyruklu vatandaşların işyerine bir grup tarafından saldırı sonucunda tahrip edildi. Olay yerine çok sayıda polis ekipleri sevk edildi.

Gazikent'te amaç yapı koperatifinin önünde meydana gelen cinayet olayından sonra, bu gece ortalık yine karıştı. Polis bölgede geniş güvenlik önlemleri alırken, bütün yollar kapatıldı.

Sağlık ekipleri tarafından Şehitkamil devlet hastanesine kaldırılan Mert B. ile Murat A. ayakta tedavilerinin ardından taburcu edildiler. Bogazından aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralanan 22 yaşındaki Necati B.'ı yoğun bakım ünitesine kaldırılan şahsın hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Kavga olayına karışan  3 suriye uyruklu vatandaş ve Provakatif eylemlerde bulunarak Suriye uyruklu şahısların işyerlerine zarar veren 12 şüpheli ile sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunarak halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden şahısların tespit edilerek adli soruşturma başlatılmıştır. bildirildi.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Bıçakla 3 kişinin yaralanması ve işyerinin tahrip edilmesi olayıyla ilgili Gaziantep valiliği tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi; "İlimiz Gazikent Mahallesinde 23 Aralık 2018 tarihinde 02.00 sularında Türk vatandaşı şahıslarla Suriye uyruklu şahıslar arasında meydana gelen bıçakla yaralama ve darp olayı ile ilgili olarak, bir vatandaşımızı hayati tehlike arzedecek şekilde yaralayan Suriye uyruklu 3 şahıs yakalanmıştır.
Provakatif eylemlerde bulunarak Suriye uyruklu şahısların işyerlerine zarar veren 12 şüpheli ile sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunarak halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden şahısların tespiti yapılarak, haklarındac gerekli adli soruşturma başlatılmıştır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 24.12.2018

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön