REKLAM ALANI

Bakan Soylu'dan seçim güvenliği vurgusu

Tarih: 20.1.19 Kategori: , , , , , ,
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Seçim Bölge Güvenlik toplantısı"nda, "Türkiye seçim yapma ve seçim güvenliği konusunda dünyada önde gelen ülkelerden biridir ve hatta başlarındadır." dedi. Öte yandan Bakan Soylu Seçimlerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan 53 bin 99 Suriyelinin oy kullanacağını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimlere yönelik tezviratların başarısızlıklara kılıf uydurmaya dönüştüğünü söyledi. Bakan Soylu, adres bilgilerinin eksik olduğu tespit edilen 303 bin 55 vatandaşa çağrıda bulunduklarını 64 bin 348 vatandaşın bilgilerini yenilediğini söyledi.

Her seçim öncesinde alınması gereken tedbirleri değerlendirmek amacıyla bir dizi toplantı gerçekleştirdiklerini anlatan Soylu, "Bu yıl da önümüzdeki 31 Mart Yerel Seçimleri dolayısıyla bunu tekrarlıyoruz. Bu doğrultudaki ilk toplantımızı bu sabah Mardin'de 13 ilin katılımıyla gerçekleştirdik." diye konuştu.

Milli Mücadelenin en önemli adımlarından birinin atıldığı Erzurum'da, Ağrı, Ardahan, Erzincan, Hakkari, Iğdır, Kars ve Van'ın valileri, il jandarma komutanları ve il emniyet müdürlerinin katılımıyla ikinci toplantılarını yaptıklarını aktaran Soylu, şöyle devam etti:

"Burada miting ve propaganda güvenliği, seçim sandığı ve oy kullanılacak mekanların güvenliği, sayım güvenliği ve sonuçların açıklanmasından sonra oluşabilecek herhangi bir taşkınlığa meydan vermemek için alacağımız güvenlik önlemleri, ayrıca kampanya ve oy verme günü çeşitli mecralardan yayılmak istenebilecek ve toplumda infiale sebep olabilecek maksatlı yayın ve paylaşımlara karşı alınacak önlemleri de inşallah ele almış olacağız."

BAKAN SOYLU GAZİANTEP'E GELİYOR
31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimin güvenli bir şekilde geçmesi için çalışmalarını sürdüren İçişleri Bakanlığı bölge toplantılarından birisini bugün Gaziantep’te  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla Seçim Güvenliği Toplantısı yapılacak.
Toplantıya; Adana, Antalya, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Karaman, Kilis, Konya, Niğde, Mersin, Osmaniye illerinden Valiler, İl Emniyet Müdürleri ve İl Jandarma Komutanları ile Ankara’dan gelecek yetkililer katılacaklar.
Toplantının açılışında (15.30’da) İçişleri Bakanı Basın Mensuplarına açıklamalarda bulunacaktır, ardından toplantı Basına kapalı olarak devam edeceği bildirildi.

'53 BİN 99 SURİYELİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI OLARAK OY KULLANACAK'

Suriyelilerin oy kullanması, adres değişikliği gibi konularda seçimlerle ilgili tezviratların artmaya başladığını ifade eden Soylu, bakanlık olarak adres bilgisi eksik olan 303 bin 55 vatandaşa çağrıda bulunduklarını 64 bin 348 kişinin bilgilerini güncellediğini söyledi. Seçimlerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan 53 bin 99 Suriyelinin oy kullanacağını vurgulayan Bakan Soylu, 31 Mart yerel seçimlerinin siyasetin doğal takvimi içinde gerçekleşeceğini bildirdi.

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön