REKLAM ALANI

Millet İttifakı'nda Gaziantep masaya yatırıldı: İşte uygulanacak formül

Tarih: 23.1.19 Kategori: , , , , , ,
Millet İttifakı'nda Kılıçdaroğlu ile Akşener'in Gaziantep için karar verdikleri öğrenildi. Resmi açıklama yapılmasa da Gaziantep’te Mersin formülünün uygulanacağı her partinin büyükşehir için kendi adayını çıkaracağı öğrenildi.

CHP ve İYİ Parti kurmaylarının uzun süredir üzerinde çalıştığı işbirliği sürecinde 63 il için mutabakata varılmış, ancak bazı ilçelerdeki pürüzler aşılamamıştı. İki lider, akşam yemeğinde bir araya geldi. Her iki genel merkezin de dışında gerçekleşen görüşmede heyetlerin uzlaştığı iller, protokol metni ve anlaşma sağlanamayan il ve ilçeler masaya yatırıldı.

AKŞAM YEMEĞİ YEDİLER

CHP’nin haftasonu yapılacak kritik PM toplantısı sonrası, İYİ Parti ile yürütülen işbirliği görüşmelerinde son rötuşların yapılması için sürpriz bir zirve yapıldı. Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı’yı makamında kabul eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ardından İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in misafiri oldu. Akşener’in evinde eşleri ile birlikte akşam yemeğinde buluşan iki lider, işbirliği görüşmelerinde tıkanan ilçelerle ilgili çözüm yolları aradı.

GAZİANTEP MASAYA YATIRILDI

Ankara'nın Etimesgut, Muğla'nın Bodrum, Denizli'nin Pamukkale, Kocaeli'nin Çayırova ve Bursa'nın Osmangazi ilçesi ayrı ayrı incelendi. Kılıçdaroğlu ile Akşener İstanbul'un ilçeleri ile Gaziantep gibi kritik illeri de olası aday isimleri üzerinden ele aldı. Toplantıda Gaziantep’te Mersin formülünün uygulanmasına karar verildi. Her parti büyükşehir için kendi adayını çıkaracak.

CHP'NİN ADAYI CELAL DOĞAN OLACAK

CHP'nin de Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayının Celal Doğan olması bekleniyor.

PÜRÜZLER AŞILDI, MUTABAKAT SAĞLANDI

Görüşmede iki liderin pürüz yaşanan alanlardaki sorunları aşarak, mutabakata vardığı öğrenildi. Bu kapsamda genel başkanların vereceği talimata göre işbirliği protokolünün güncelleneceği, kurmaylar tarafından da kısa süre içinde kamuoyuna deklare edileceği belirtildi. (haber342.com)

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön