REKLAM ALANI

Ağır yaralı olarak kurtarılan kadın yaşamını kaybetti

Tarih: 13.2.19 Kategori: , , ,
İstiklal Mahallesi'nde  öğle saatlerinde 6 Nolu Sokak'taki rögar ve 2 katlı evin zemin katında peş peşe iki ayrı patlama meydana geldi.

Patlamada Mehmet Bilici'ye ait evin ise bir bölümü yıkılırken, yerinden fırlayan rögar kapağı, sokaktan geçen yolcu midibüsünün altına çarptı. Patlamalar nedeniyle sokaktaki araç, ev ve iş yerlerinde hasar meydana gelirken, 5 kişi yaralandı. Kentteki hastanelere kaldırılan yaralılardan bir bölümü yıkılan evde oturan Ayşe Bilici, tedaviye alındığı Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde doktorların çabasına karşın kurtarılamadı. Yaşlı kadının cesedi, otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.


Patlamanın ardından yaşananları anlatan yaşlı çiftin oğlu Hacı Mehmet Bilici, "Ben çalışıyordum saat 1 gibi beni aradılar. Babamın evinde doğalgaz nedeniyle patlama olduğu haberi geldi. Önce olay yerine gittim daha sonra hastaneye geçtim. Babamın durumu çok ağırdı. Her yerinde kırıklar ve yanıklar vardı. Babamın tedavisini yaptırdık. Ardından 'Annenin durumu ağır' dediler. Hastaneye gittiğimde 'Hayatını kaybetti' dediler" dedi.

HASAR TESPİT VE TEMİZLİK ÇALIŞMASI SÜRÜYOR
Patlamaların yaşandığı sokaktaki hasar tespit ve temizlik çalışması da devam ediyor. Vatandaşlar, kendi imkanları ve belediye görevlileriyle birlikte yıkılan yerleri temizlemeye çalışırken, görevliler de hasar tespitini sürdürüyor.
Patlamalar sırasında yaralanan 4 kişinin tedavilerinin de hastanelerde devam ettiği, hayatını kaybeden Ayşe Bilici'nin eşi Mehmet Bilici'nin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.
memohaber

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön