REKLAM ALANI

Gaziantep'te Pes Dedirten Olay

Tarih: 13.2.19 Kategori: , , , ,
Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Binası’nda felçli bir hastaya sedye ve tekerlekli sandalye verilmediği, hastanın masa koltuğunda taşındığı iddia edildi.

İddiayı bir sosyal medya kullanıcısı gündeme getirerek Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e seslendi. Hastanenin acil servis bölümünde çekildiği iddia edilen görüntülerde felçli bir hastanın masa koltuğuyla taşındığı görülüyor.

Bu duruma tepki gösteren sosyal medya kullanıcısı, hasta için sedye ve tekerlekli sandalye talep edildiğini fakat bu talebin yerine getirilmediğini ileri sürerek, “Felçli bir hasta, Ersin Arslan Devlet Hastanesi acil servis ve müdahale edilme şekli... Koskoca hastanede sedye, tekerlekli sandalye yok, Masa koltuğunda hasta kabul etme nedir ya... İnsan sağlığı bu kadar mı önemsiz” ifadelerini kullandı.

Hastanın çocuğu olarak kendini tanıtan şahıs ise sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullanarak hastaneye tepki gösterdi: “Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nde bir sedye, bir tekerlekli sandalye yok. Buna nasıl hastane. Benim babam felçli durumda ve biz normal sandalyede götürüyoruz hastaneye. Nasıl bir devlet, nasıl bir hastane. Ben hayatımda bu kadar rezil bir hastane görmedim. Neymiş sınırlı sayıda sedye ve tekerlekli sandalye varmış. Allah sizi bildiği gibi yapsın.”
megahaber27

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön