REKLAM ALANI

Gaziantep'te 12 Tanzim Satış Merkezi kuruldu

Tarih: 3.3.19 Kategori: , , , ,
Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine “Enflasyonla Topyekün Mücadele” kapsamında “Üreticiden Tüketiciye Doğrudan Satış” hizmeti için il merkezinde 12 farklı noktada tanzim satış merkezi  kurdu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Aksoy, 12 noktada tanzim satış noktası kurduklarını aktardı.

Aksoy, “2 Mart 2019 Cumartesi günü itibariyle satışlarımız başladı. Şehitkamil bölgesinde 5, Şahinbey bölgemizde de 7 noktada satış merkezimizi kurduk. Normal piyasaya göre daha ucuz, daha kaliteli ürün satıyoruz. Amacımız; devlet olarak bir alternatif oluşturmak değil, piyasalardaki olumsuz gidişatı gidermektir. Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi piyasa normal seviyeye indiğinde devlet olarak piyasadan çekileceğiz. Vatandaşımızın büyük bir memnuniyeti var. Satışlara haftanın 7 günü devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın Türkiye genelinde tanzim satışlarına yönelik çağrısı üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise bizlere talimat verdi, biz de piyasa araştırması yaptık, merkezleri belirledik. İhtiyaca göre merkezleri arttıracağız. Şu anda 7 üründe satışa çıktık, önümüzdeki hafta kuru bakliyat satışlarına başlayacağız” dedi.

Şehreküstü İtfaiye Yanı Talat Özkarslı Spor Salonu Önündeki tanzim satış merkezlerinden alış veriş yapan vatandaşlar da daha ucuz daha kaliteli olan meyve ve sebze satışlarından memnun kaldıklarını bildirerek, şunları kaydetti: “Marketlerde 4.5 lira olan kuru soğanın fiyatı burada 2 lira. Burada fiyatlar yarı yarıya düşmüş. Daha iyi olmasını isteriz tabii. Belediye Başkanı Fatma Şahin ve ekibine teşekkür ediyoruz. Başkanın hizmetinden gayet memnunuz.”

12 FARKLI TANZİM NOKTASI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tanzim satış merkezleri şöyle: “Karşıyaka Bosna Hersek Parkı İçi, Celal Doğan Parkı Arka Otopark Alanı Sol Üst Köşe,
Şehitkamil Hastanesi Karşısında Muhtarlık Çaprazında Boş Arazi,
Gazikent GASMEK Karşısı Engelliler Parkı Önü,
Cinderesi Eşref Bitlis Parkı Yanı Sait Nursi Camii Önü, Kenan Evren Bulvarı Dinlenme Parkı Perilikaya Kavşağı, Şehreküstü İtfaiye Yanı Talat Özkarslı Spor Salonu Önü, Çamlık Yaşam Hastanesi Karşısı Karakol Yanı, Karataş 1’inci Bölge Ağlık Ocağı Önü Park Alanı Sol Üst Köşe, Karataş 2’nci Bölge GASKİ Karşısı Yeni Yapılan Camii Önü, Hoşgör Camii Önü Park İçinde, Kavaklık Nostalji Kafe Girişi Park Alanı Giriş.”

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön