REKLAM ALANI

Çocuk parkında gün ortasında seks pazarlığı!

Tarih: 30.3.15 Kategori: ,

İstanbul'un en merkezi noktalarından biri olan Aksaray'daki bir çocuk parkındaki fuhuş pazarlığı medyaya yansıdı.


Gelen bir ihbar üzerine fotomuhabiri arkadaşıyla parka giden Sabah Gazetesi muhabiri yaşadığı rezaleti böyle kaleme aldı:
Aksaray, İstanbul'un en eski semtlerinden biri... Metro hattıyla, otobüs duraklarıyla, günde binlerce insanın geçtiği İstanbul'un en yoğun aktarma noktalarından biri... Laleli, Kapalıçarşı, Sultanahmet'e yakınlığı dolayısıyla ticaret veya tatil için gelen 72 milletten kişinin geçiş noktası...
Aksaray Metrosu'nun çıkış kapısının yaklaşık 200 metre karşısında bir çocuk parkı yer alıyor. Çeşitli spor aletlerinin de yer aldığı bu parkı, kentteki benzerlerinden ayıran bir fark var. Bu parkın bir yanında çocuklar keyifle Oyun oynarken, parkın içinde ve etrafında kirli pazarlıklar dönüyor. Parkı mesken tutanlar orayı merkezi haline çevirmiş. Güpegündüz 10 kadın, parkın içinde ve etrafında tur atarak müşteri bekliyor. Bu kadınlar bazen kandırılarak bazen de kendi istekleriyle bu cehenneme düşüyor. Etrafta bu kadınları çalıştıran belki de çalışmaya zorlayan erkekler de var. Park adeta fuhuş için bir sergi alanına dönüşmüş. Çocuklar kaydıraktan kayarken, kadınların etrafında pervane olan 40'lı, 50'li yaşlarda çok sayıda erkek güpegündüz, sokak ortasında fuhuş için pazarlık yapıyor. Öğlen saatleri, hava güneşli...
Parkta sayıları az olsa da çocuklar var, neşeyle oyun oynuyorlar. Kalabalık bir erkek grubu çevrede bekleşiyor, arayış halindeler. Bazıları ise spor aletlerinde oturuyor. Sayısı 10'u bulan hayat kadını ise parkın çevresinde ve içinde volta atıyor. Bu yürüyüşler sırasında kadınların yanına gelen erkekler, fuhuş için pazarlık yapıyor. Dakikalar içinde birkaç pazarlık bitiriliyor. Yabancı uyruklu olan kadınların hemen hepsi kırık da olsa Türkçe konuşuyor.
EV ARKA SOKAKTA VE GÜVENLİ
Fotomuhabiri arkadaşım İlhami Yıldırım, bölgede yüksek bir yerde parkı izlemeye alıyor. Ben de müşteri gibi bir kadının yanına yaklaşıp konuşmaya başlıyorum. İlk pazarlığım bu. 38 yaşında olduğunu söyleyen kadın, parkın hemen arka sokağında evi olduğunu, fuhuş için oraya gidebileceğimizi söylüyor. Evin güvenli olduğunu özellikle belirtiyor. Konuşma uzadıkça fiyatı düşüren kadın, bir an önce arka sokaktaki eve gitmek için ısrar ediyor. Fuhuş için 50 lira isteyen diğer bir kadın, konuştukça hem fiyatı düşürüyor hem de vaatlerini arttırıyor. Göreceğimi gördüm diye düşünüp kadının yanından ayrılmaya karar veriyorum. Bu kez kolumu tutuyor ve "Tamam, 30 lira olsun. Çok memnun kalacaksın" diye son kurşununu atıyor. Çocuk parkı etrafında fuhuş pazarlığı, av peşinden koşturan kurtların mücadelesi gibi. Çok sayıda erkek bir kadının etrafında dolanıyor. Ben de bir kadının yanına yaklaşıyorum. Yanımda iki kişi daha var. Bir süre kadının voltasına eşlik ediyoruz. Yanımdaki iki kişi peşi sıra kadının yanına gidiyor ve pazarlığı yapıyor. Pazarlık neredeyse 15-20 saniye sürüyor. Anlaşma sağlanamayınca hemen diğeri başlıyor konuşmaya. Aynı sahne yeniden tekrar ediyor. Kadının yanında kalan tek kişi olarak gittiğimde, fuhuş için ne kadar istediğini soruyorum. "60 lira" diye cevap veriyor. Daha sonra, "Çok mu? Hadi senin için 50 lira olsun" diyerek son cevabını veriyor. Başka bir kadının yanına gittiğimde, nereli olduğunu soruyorum. Kaşlarını çatarak "Buralıyım" diye cevap veriyor. 50 lira isteyen kadın, evin temiz olduğunu, duş da alabileceğimi söyleyerek evin imkanlarını anlatıyor.
GÜN BOYU FUHUŞ DÖNGÜSÜ
Daha sonra fotomuhabiri arkadaşım İlhami Yıldırım'ın yanına giderek, yukarından farklı bir bakışla parkı izlemeye başlıyorum. Küçük bir park alanında dört beş farklı noktada eş zamanlı pazarlıklar yürütülüyor. Gün içersinde, onlarca kişiyle bu pazarlığı yapıyorlar. Hatta burada saatler geçiren, sürekli pazarlık yapanlar bile var. Bölgede yaptığımız 2 saatlik çalışma boyunca, fuhuşla ilgili hızlı bir döngünün olduğunu anlıyoruz. Fuhuş yapan kadın, parkta pazarlığı kısa sürede bitiriyor. Daha sonra, peşindeki erkekle birlikte arka sokaktaki evin yolunu tutuyor. Aradan henüz 1 saat geçmeden kadın tekrar parka geri dönüyor. Bir saat önce yaşananlar, bu kez farklı bir kişiyle aynen yeniden tekrar ediyor. Gün içersinde bu fuhuş döngüsü durmaksızın sürüp gidiyor.
HASTALIK KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL
Kadınların herhangi bir hastalık taşıyıp taşımadığı ise tam bir muamma... Parka gelip bu kadınlarla pazarlık yapan kimsenin de bu konu pek umurunda değil gibi gözüküyor. Kulak misafiri olduğumuz pazarlıklarda tek konuşulan şey, fiyat. Bölgedeki esnaf da durumdan şikayetçi... Gün boyu dükkanlarında alın teri döken esnaf, hemen yakınlarında böyle kirli bir pazarlığa şahit olmaktan rahatsız. Polise yaptıkları şikayetlerden sonuç alamamışlar. Zaman zaman polis bölgeye geldiğinde fuhuş pazarlığının geçici olarak durduğunu, ancak polis gittikten sonra yeniden kaldığı yerden başladığını anlatıyorlar.
POLİS EVLERİ MÜHÜRLEMESİNE RAĞMEN 5 YILDIR FUHUŞ REZALETİ SÜRÜYOR
İskenderpaşa Mahalle Muhtarı Fikret Saral, sokak ortasında fuhuş pazarlığının beş yıldır bu şekilde devam ettiğini söylüyor. Mahalle sakinlerinin, çevre esnafın birçok kez konuyla ilgili şikayetçi olduğunu belirten Saral, "Şehitler Parkı ile metro kapısının arasında 17-18 kadın var. Bunlar devamlı fuhuş yapıyor. Esnaf, mahalle sakinleri bundan şikayetçi. Caddede ulu orta kendilerini pazarlıyor bu kadınlar. Şikayet ettik, polis geliyor, kadınları alıyor. Kaymakam, emniyet müdürü konuya duyarlı. Emniyette bu kadınlarla ilgili üç, dört dosya olduğunu biliyorum. Ceza kesiliyor, ev mühürleniyor. O evler devamlı değişiyor. Biz de birkaç kez polisle mühürlemeye gittik. O evi mühürleyip, kapatıyorsun başka eve geçiyorlar. Arkasında kimler var bilmiyoruz. Polis geldikten sonra üç, dört gün yok oluyorlar. Daha sonra yeniden çıkıyorlar" diyor.(Sabah)

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön