REKLAM ALANI

Gaziantep'te Polise Korna Çalan Şoföre Dayak

Tarih: 11.7.15 Kategori: , , ,
Perilikaya-Çocuk Hastanesi hattında 27 H 0254 plakalı otobüsü ile yolcu taşıyan 22 yaşındaki Ahmet Can Hilaloğlu, geçen hafta cuma günü az sayıdaki yolcusu ile ilerlerken, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü yakınlarında önüne çıkan bir otomobil sürücüsüne tepki için korna çaldı. İddiaya göre, daha sonradan polis memuru olduğu belirtilen otomobil sürücüsünün korna çalınmasına aynı şekilde karşılık vermesi ve el kol hareketi yapması üzerine Hilaloğlu, otobüsü ile yol kenarında durdu. Otobüsün durmasının ardından Hilaloğlu ile yanına gelen adı öğrenilemeyen ve belinde tabancası bulunan polis memuru arasında tartışma başladı.
OTOBÜSTEN YERE DÜŞTÜLER
Olay sırasında Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü önünde nöbet tutan polis memuru, tartışan iki kişiyi ayırmak istedi, ancak başarılı olamadı. Bu sırada sivil olan polis memuru, otobüse girerek kontak anahtarını almak istedi. Buna karşı koyan Hilaloğlu da boynundan tutarak engellemeye çalıştığı polis memuru ile birlikte aşağı düştü. İkili arasında yaşanan arbede, olayı duyarak dışarı çıkan çok sayıda çevik kuvvet polisi tarafından önlendi.
BAZI POLİSLER DE VURDU
Bazıları sivil bazıları resmi çok sayıda polis, destek verdikleri meslektaşları gibi otobüs şoförü ile tartıştı. Ancak, bir süre sonra öfkelenen bazı polis memurları, aralarında duran Hilaloğlu'na tekme tokat vurmaya başladı. Bazı polis memurları ise dayak yiyen Hilaloğlu'nu meslektaşlarının arasından çıkararak otobüsün içine koydu. Bu gelişmeler otobüsün güvenlik kameralarına yansırken, Hilaloğlu önce hastaneye giderek darp raporu aldı, ardından ise savcılığa şikayette bulundu.
"TERÖRİSTE BÖYLE MUAMELE YAPILMIYOR"
Şikayet üzerine inceleme başlatılırken, trafikte korna çalma meselesi yüzünden çıkan tartışmada tartaklanan Ahmet Can Hilaloğlu ise polislere tepki gösterdi.
Güvenlik kamerasına yansıyan tartışma sırasında dövüldüğünü belirterek şikayetçi olan Hilaloğlu, "Bana yapılan muamele teröriste bile yapılmıyor" dedi.
Kaynak:Mynet

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön