REKLAM ALANI

Engelli kartını soran şoföre bıçak çekti

Tarih: 20.8.15 Kategori: , ,
Manisa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yusuf Enli, üyelerine yönelik saldırıların arttığını, yetkililerin önlem almasını istedi.

Örnek olarak mayıs ayında 45 yaşındaki engelli kadın yolcu N.Ö.’nün kendisine kimlik soran özel denetimli halk otobüsünü şoförüne bıçak çektiği görüntüleri paylaşan Enli, saldırıyı kınadı.

Merkez Efendi Hastanesi-Karaköy seferini yapan 45 D 0093 plakalı, özel denetimli halk otobüsüne, geçen 18 Mayıs’ta engelli kartı ile binen N.Ö.’ye şoför Oktay Ferlioğlu kimliğini sordu. Sinirlenen N.Ö., "Sen kimsin de sana kimliğimi göstereceğim?" diye karşılık verdi.

Ferlioğlu, ısrarına rağmen kimliğini göstermeyen N.Ö.’ye engelli kartını iptal edeceğini söyledi. Bu sırada hareket halinde olan otobüsün şoförüne çantasıyla saldıran N.Ö., ardından içinden çıkardığı bıçağı doğrulttu.

Bunun üzerine otobüs durduran şoför Ferlioğlu, yanındaki demir levye ile kendini savundu. Araya diğer yolcular girip, öfkeli kadını arka taraflara götürüp, sakinleştirmeye çalıştı. Olayın yatışmasının ardından yoluna devam eden Ferlioğlu, güzergahı üzerindeki Şehit Özdemir Polis Merkezi’nin önüne otobüsü çekip, kendisine bıçak çeken N.Ö.’den şikayetçi oldu. Ferlioğlu, daha sonra N.Ö.’nün engelli olması nedeniyle şikayetinden vazgeçti. Epilepsi hastalığı nedeniyle engelli kartı taşıdığı ifade edilen N.Ö., polisteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Olay, otobüsteki güvenlik kameraları ile görüntülendi.

SALDIRIYI KINADI

Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yusuf Enli, Ferlioğlu’na yapılan saldırının görüntülerini gazetecilere dağıttı. Enli, bir otobüs şoförüne yapılan saldırının tüm otobüs şoförlerine yönelik yapılmış olarak kabul ettiklerini söyledi. Enli, şöyle dedi:

"Saldırı anında otobüs hareket halinde. Otobüs şoförüne o anda bir şey olması halinde tüm otobüste yolculuk yapanlar zarar görebilir. Üstelik, normal vatandaşlardan daha çok değer verdiğimiz engelli bir vatandaşın bunu yapması bizleri son derece üzüdü. Sabahın erken saatlerinden gece yarılarına kadar yolcu taşıyan şoförlerimizin amacı sadece evine ekmek götürmek. Bu nokta da ücretsiz kart kullanan engelliler, engelli  kartı yanında kimliğini de şoföre göstermek zorunda. Çünkü, iyi niyeti suistimal ederek, engelli kartını başklarına kullandıranlar da oluyor. Buna çok kez şahit olduk. Bundan sonra böyle olayların olmamasını temenni ediyorum."
Kaynak:mynet

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön