REKLAM ALANI

Gaziantep hudut karakoluna saldırı

Tarih: 5.4.16 Kategori: , , , ,
IŞİD, Oğuzeli Dağ Hudut Karakolu'nun sorumluluk bölgesine saldırı düzenledi. 1 asker hafif yaralı.


Gaziantep'in Oğuzeli ile Kilis'in Elbeyli ilçeleri arasındaki bölgede bulunan ve daha önce bir astsubayın şehit olduğu Dağ Hudut Karakolu'nun bulunduğu bölgeye Suriye'deki IŞİD mevzilerinden bir top ve 2 havan mermisi atıldı. 1 askerin hafif yaralandığı saldırı sonrası ateş açılan IŞİD mevzilerine Fırtına obüsleriyle karşılık verildi.

Dün gece geç saatlerde Oğuzeli'nin Akçakoyun ve Elbeyli'nin Aşağı Beylerbeyi Köyü yakınlarındaki 5'inci Zırhlı Tugay Komutanlığı'na bağlı

Dağ Hudut Karakolu'na, yaklaşık 2 yıldır IŞİD kontrolündeki Suriye'nin Halep kentine bağlı Çobanbey bölgesinden tarafından ateş açıldı. Suriye tarafından atılan bir top ile 2 havan mermisi sınırı aşarak Dağ Hudut Karakolu sorumluluk bölgesine düştü. Meydana gelen patlamada, bölgede görevli ismi öğrenilemeyen bir asker hafif yaralandı.

Bölgedeki güvenlik kaynakları, hastaneye götürülen ve ayakta tedavisi yapılan askerin taburcu edildiğini belirtirken, yaşanan gelişme sonrası angajman kuralları kapsamında top ve havan mermilerinin geldiği bölgeye sınırda konuşlu topçu birliklerinin angajman kuralları kapsamında misliyle karşılık verdiğini bildirdi.

Sabaha kadar Suriye'nin Çobanbey bölgesindeki IŞİD hedeflerine yönelik top atışlarının sürdüğü öğrenilirken, sınır hattında güvenlik önlemleri de en üst düzeye çıkarıldı.

SINIRDA SESSİZLİK HAKİM

Dün gece hudut karakolunun bulunduğu bölgeye açtığı ateşle bir askeri hafif yaralayınca Fırtına obüsleriyle ateş altına alınan Suriye tarafındaki IŞİD denetimindeki bölgeler ile sınır hattında bugün sessizlik hakim oldu. Sabaha kadar top atışlarının yapıldığı Suriye'nin Çobanbey bölgesinde bugün herhangi bir hareketlilik gözlenmezken, Türkiye tarafında ise sınır hattında önlemlerin en üst düzeyde tutulduğu görüldü.

1 SİVİL DE YARALANDI

Öte yandan dün IŞİD denetimindeki Çobanbey bölgesinden açılan ateş sırasında sınırı aşan bir tüfek mermisi ise Kilis'in Elbeyli İlçesi'nin Çıldıroba Köyü'nde yaşayan Yunus Yıldırım'ın omzuna isabet etti. Sınırı aşan mermiyle hafif yaralanan Yunus Yıldırım götürüldüğü hastanede tedavisi yapılarak taburcu edildi.
kaynak:mynet

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön