REKLAM ALANI

192 sürücüye toplam 17 bin 664 TL para cezası!

Tarih: 24.5.16 Kategori: , , , ,
Gaziantep'te Mayıs ayının başından itibaren 192 sürücüye toplam 17 bin 664 TL para cezasının kesildiği açıklandı.

Gaziantep Valiliği'nin açıklamasına göre: mobese ve tedes sistemlerinden alınan görüntüler kapsamında, gürültü çıkararak kamunun rahatını ve huzurunu bozacak şekilde araç kullananlara ve 64. maddede bulunan araç ışıklarının kullanımıyla ilgili kural ihlali yapan toplamda 192 araç sürücüsüne Mayıs ayı başından itibaren 17.664 TL para cezası kesildi.

AÇIKLAMANIN TAMAMI
"Trafik güvenliği ve düzeni toplumun bütün kesimleri için büyük önem arz etmektedir. İl Emniyet Müdürlüğü’nün trafik uygulamalarında sürücülerin, yolcuların ve yayaların can güvenliği sağlanması ile ilgili çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Trafik güvenliğini sağlamak trafik denetimleri ile beraber sürücülerin ve yolcuların trafik kurallarına uyması, trafikte saygılı ve hoşgörülü davranmaları ile mümkündür.

İlimizde son günlerde düğün organizasyonları sonrası vatandaşlarımızın araçlarının dörtlü flaşörlerini yakarak, klakson çalarak ve araç camlarından sarkarak sevinç gösterilerinde bulunduğu, bu davranışların trafik güvenliğini tehlikeye düşürdüğü ve diğer vatandaşlarımızı rahatsız ettiği gelen şikâyetlerden anlaşılmıştır.

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yerinde yapılan uygulamalar ile MOBESE ve TEDES sistemlerinden alınan görüntüler kapsamında Karayolları Trafik Kanunu’nun 72. maddesine uyarınca; gürültü çıkararak kamunun rahatını ve huzurunu bozacak şekilde araç kullananlara ve 64. maddede bulunan araç ışıklarının kullanımıyla ilgili kural ihlali yapan toplamda 192 araç sürücüsüne Mayıs ayı başından itibaren 17.664 TL para cezası uygulanmıştır.

Sürücülerimizden düğün konvoylarında kendi hayatlarını ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürecek, kamunun rahatını bozacak davranışlardan kaçınmalarını diler; aksi takdirde diğer vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için gereken cezai işlemlerin uygulanacağını önemle hatırlatırız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 24.05.2016"

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön