REKLAM ALANI

Suriye'den Gaziantep'e 2 roket atıldı TSK VURDU

Tarih: 28.5.16 Kategori: , ,
SURİYE'den atılan 2 roketatar mermisinden biri Gaziantep Havalimanı Lojmanları’nın bahçesine, diğeri ise boş araziye düştü.
SURİYE'nin IŞİD denetimindeki Bab bölgesinden Gaziantep'in merkez Oğuzeli İlçesine 2 Katyuşa roketatar mermisi atıldı. Roketlerden biri boş araziye düşerken, diğeri bir lojmanın bahçesine düştü, ancak patlamadı. Tedirginliğe yol açan saldırı sonrası sınır birlikleri roketlerin ateşlendiği Suriye tarafındaki 4 Katyuşa mevzisini imha etti.

Ocak ayından bu yana Kilis'e yönelik saldırılarda 21 kişinin ölümüne yol açan IŞİD'in Katyuşa roketatarlarının bu kez hedefi Gaziantep oldu. Sabah saat 10.45 sıralarında Suriye tarafındaki IŞİD bölgesinden atılan 2 Katyuşa roketatar mermisi sınıra yaklaşık 25 kilometre uzaklıktaki Gaziantep Havalimanı'nın da bulunduğu merkez Oğuzeli İlçesinin Gürsu mevkisine atıldı. Atılan roket mermilerinden biri boş araziye düşerek infilak ederken, ikinci roket mermisi ise bir lojmanın etrafını çevreleyen bahçe duvarının bulunduğu bölgeye düştü, ancak patlamadı.

IŞİD saldırısı üzerine bölgeye çok sayıda polis, jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Yapılan incelemede yaralanan kimse olmadığı belirlenirken, güvenlik güçleri bölgede geniş çaplı inceleme başlattı. Bu sırada Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya da beraberinde askeri yetkililer ile bölgeye gelerek gelişmelere ilişkin bilgi aldı.

Bölgeye düşen ancak patlamayan roketatarın da bomba imha uzmanları tarafından kontrollü şekilde imhası için çalışma başlatıldı.

IŞİD'İN 4 KATYUŞA MEVZİSİ İMHA EDİLDİ

Kentte kısa süreli tedirginliğe yol açan saldırı sonrası sınırda konuşlu birlikler de alarm durumuna geçti. ANTPQ-36 adlı hedef tespit radarları 2 roketatarın atıldığı bölgeyi belirledi ve sınırda konuşlu topçu birlikleri Fırtına obüsleri ve Sakarya adlı çok namlulu roketatar bataryası ile bölge ateş altına alındı. Askeri kaynaklar, sınır birliklerinin yaptığı müdahale sonrası Suriye tarafındaki IŞİD hedeflerinde bulunan 4 katyuşa mevzisinin imha edildiğinin belirlendiğini bildirdi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Gaziantep Valiliği'nden de konuya ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Roket mermilerinin hasara yol açmadığı ve geldiği bölgedeki füze rampasının imha edildiği vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"28 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 10.25’te Suriye’de bulunan DAEŞ Terör Örgütü tarafından Oğuzeli İlçemiz sınırları içerisindeki boş araziye 2 adet roket atılmıştır. Yapılan incelemede atılan roketlerden birinin havada patladığı, diğerinin ise patlamadığı tespit edilmiştir. Silahlı kuvvetlerimiz tarafından yapılan koordinat tespiti neticesinde roket atan füze rampası Fırtına Obüs Birliklerimizce imha edilmiştir. Roketlerin düştüğü arazilerde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır."

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön