REKLAM ALANI

Yukarıbalcılar köyü saldırıda ölenlere ağlıyor

Tarih: 21.8.16 Kategori: , ,
Sakinleri Gaziantep'te patlamanın yaşandığı kına gecesine katılmaya giden 80 haneli Yukarıbalcılar köyünde şimdi sadece birkaç kişi var.

Siirtin Pervari ilçesine bağlı Yukarıbalcılar köyü, Gaziantep'teki terör saldırısında yakınlarını kaybetmenin acısını yaşıyor. IŞİD'li olduğu değerlendirilen canlı bombanın saldırısında hayatını kaybedenlerin baba ocağı Yukarıbalcılar köyünde yas var.

Yukarıbalcılar köyünden çalışmak için Gaziantep'e giden ve Şahinbey ilçesine yerleşen yakınlarının düğününde yaşanan terör saldırısında, orada ikamet eden ve düğüne katılmak için köyden giden birçok akrabasını kaybeden köy sakinleri yasa boğuldu.

KÖYDE SESSİZLİK HAKİM

Sessizliğin hakim olduğu  köyde büyük acı yaşanırken, hastalıkları nedeniyle köyde kalan hem gelin hem de damadın büyükanne ve babası, gözyaşları içerisinde taziyeleri kabul ediyor.

Büyükanne Asiye Durak, patlamada oğlu Süleyman Durak’ın da hayatını kaybettiğini belirterek, “Oğlum Süleyman bir hafta önce ablasıyla birlikte düğüne gitti. Gelin ve damat benim torunlarım oluyor. Bu köyden tüm erkekler ve kadınlar düğüne gitti. Sadece ben ve eşim hasta olduğumuz için gidemedik" dedi.
Büyükbaba Haydar Durak ise çocuğunun ve akrabalarının öldüğüne inanamadığını anlattı.
kaynak:posta

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön