REKLAM ALANI

Deaş Gaziantep'teki Uçakları Böyle Vuracakmış

Tarih: 21.10.16 Kategori: , , ,
Terör örgütü DEAŞ'ın Gaziantep Havalimanı'ndaki sivil uçaklara yönelik saldırı planı ortaya çıktı. Eski DEAŞ militanı Ebu Muaz, Gaziantep Havalimanı'nda sivil uçaklara yönelik yaptıkları kan donduran saldırı hazırlıklarını Yeni Şafak'a anlattı. Uçaklara saldırı ile ilgili olarak sınırın iki tarafında da teftiş yaptıklarını anlatan Muaz, uçakları inişe geçtikleri an Esed ordusundan ele geçirdikleri Rus tipi uçaksavarlarla ve 23 milimetrelik silahlarla vurmayı hedeflediklerini anlattı.

O DÖNEMDE ROKET ATILDI
Muaz, örgütün iki yıl boyunca kontrol ettiği Kilis ile Çobanbey arasında kalan Delha, Harcele ve Türkmen Bareh köylerine füze rampaları yerleştirdiğini anlattı. Muaz, aynı dönem (2016 Mayıs) Gaziantep Havalimanı'nı 2 roketle hedef alarak havalimanı lojmanlarını vurduklarını söyledi.

ÜST DÜZEYLERE SALDIRI PLANI
Muaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “O dönem bölge emiri olan Mısırlı Komutan Ebu Human, 'Gaziantep'e gelen üst düzey isimlerin de takip edilerek uçağının vurulması' talimatı verdi. Ancak, birkaç denemeye rağmen örgüt bu konuda başarılı olamadı. İnsansız hava uçakları o dönem birçok bölgeye yerleştirilen füze rampalarını tespit ederek etkisiz hale getirdi. Bu sebeple uçak projesinden sonuç alınamadı.” Muaz, Kilis'in vurulmasının da aynı zaman diliminde gerçekleştiğini söyledi.
kaynak:yenişafak

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön