REKLAM ALANI

Gazianteplinin Sesi Oldu Gaziantep'in Sorunlarını Meclis'e taşıdı

Tarih: 26.7.17 Kategori: , , , ,
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Gaziantep’in sorunlarına ilişkin Başbakan Binali Yıldırım tarafından cevaplandırılmak üzere soru önergesinde bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Celal Adan verdiği önergede Gaziantep’in katlanarak büyüyen sorunları olduğunu ve bu acil sorunların giderilmesinin çok büyük önem arz ettiğini ifade etti.  MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan verdiği önergede Başbakan Binali Yıldırıma şu soruları yöneletti;

1- Gençlerimiz kötü alışkanlıklarından uzak tutmak, ayrıca sağlıklı yaşayabilmeleri amacıyla sportif faaliyetlerde bulunmaları önemlidir. Ancak Gaziantep en az spor tesisi bulunan iller arasındadır. Eğitim ve sporun  üst seviyelerde olduğu ülkeler sanayi ve ticaret yönünden de daha üst seviyelerdedir. Bu noktadan yola çıkarak Gaziantep’e yakışır tesislerin yapılması, her branşa hitap eden açık ve kapalı spor alanlarının yapılması söz konuş mudur? Eğer bu yönde bir çalışmanız var ise ne zaman gerçekleşecektir?

2- Türkiye’nin 6. Büyük ihracat şehri olan Gaziantep, 2006 yılından beri dünya ve ülke gündemindeki değişikliklerden dolayı her geçen gün daralmaktadır. Gaziantep sanayisinin bu dar boğazından çıkması için başta savunma sanayisi olmak üzere ileri teknoloji ürünlerinin Gaziantep’te üretilmesi için gerekli izinlerin ve finans sisteminin oluşturulması gerekmektedir. Bu alanda yaptığınız çalışmaları açıklarmısınız?

3- Suriye’den gelen vatandaşlarla birlikte Gaziantep’te eğitim, barınma, sağlık, güvenlik, terör ve daha birçok alanlarda sorunlar meydana gelmiş durumdadır. Bu olumsuz durumun giderilmesi bakımından bugüne kadar yaptığını ve bundan sonrada yapmayı düşündüğünüz çalışmalar hangileridir?

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön