REKLAM ALANI

Gaziantep'te Aracı Olanlar Dikkat !

Tarih: 28.10.17 Kategori: , , , ,
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile İl Emniyet Müdürlüğü arasında, kentin trafik ve ulaşımındaki sorunlarının giderilmesi için yapılan işbirliği meyvelerini vermeye başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, , İnönü Caddesi, Hürriyet Caddesi ve Fevzi Çakmak Bulvarı üzerinde görevli zabıta ekiplerinin kaldırım ve otobüs duraklarına park eden, kaldırımı işgal eden araçlara ceza uygulandığını, bu nedenle vatandaşları kurallara uymaya davet etti.

v yapıyor ve zabıta-polis beraber hareket ediyor. Projenin zabıta-emniyet işbirliği ile gerçekleştirilmesindeki sebep; Trafik Zabıtası, sorumluluk alanları içerisinde yer alan engelli rampalarına park, otobüs durağı işgali, kaldırım işgali, toplu taşıma ve ticari araçları denetleme ve bunlara ceza kesme dışında yetki sahibi değil. Bunun dışında kalan Işık ihlalleri, çift sıra park, park yasağı, hız limit ihlali gibi hususlarda ceza kesme yetkisi emniyette olduğu için devreye polisler giriyor. Şehrin ulaşım ağında yaşamı kolaylaştıracak tedbirler alma bakımından bu çalışmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü koordinasyonu sağlayamadığınız zaman yeterince etkin bir çalışma modeli oluşturamıyorsunuz. Büyükşehir Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü arasında, kentin trafik ve ulaşımındaki sorunlarının giderilmesi için işbirliğine, şehirde trafik ve ulaşımla ilgili ciddi bir koordinasyona, güçlü bir çalışmaya ihtiyaç duyuluyor” diye konuştu.

KURALLARA UYMAYANLARA CEZA

Trafik Zabıta ekiplerinin polislerle beraber kurallara uymayanlara ceza kestiğini söyleyen Fatma Şahin, İnönü Caddesi, Hürriyet Caddesi ve Fevzi Çakmak Bulvarı üzerinde görevli zabıta ekiplerinin kaldırım ve otobüs duraklarına park eden, kaldırımı işgal eden araçlara ceza uygulandığını, bu nedenle vatandaşları kurallara uymaya davet etti. Şehrin 2 farklı bölgesinde hayata geçen uygulamanın vatandaş ve esnaftan tam not aldığını, aynı uygulamayı önümüzdeki günlerde farklı bölgelerde de başlatacaklarını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Vatandaşlardan ve esnaftan olumlu geri dönüş alıyoruz. İlerleyen süreçte, Şahinbey ve Şehitkamil olmak üzere iki ilçede görevli ekip sayısını arttırmayı hedefliyoruz” dedi. (objektifgaziantep.com)

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön