REKLAM ALANI

Diyarbakır'da polis aracına silahlı saldırı: 1 polis ve 1 sivil hayatını kaybetti

Tarih: 30.7.15 Kategori: , , , ,
Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde devriye görevi yapan polis otomobiline düzenlenen silahlı saldırıda 1 polis ile yoldan geçmekte olan 2 vatandaş yaralandı. Polis ile vatandaş hastanede hayatını kaybetti
Uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan polis memuru Mehmet Uyar (30), tedaviye alındığı Diyarbakır Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Silahlı saldırıda yaralanan 2 sivil vatandaştan biride kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Saat 22.45'te Çınar İlçesi'nde devriye görevi yapan resmi polis aracına , kimliği belirlenemeyen bir terörist tarafından otomatik silahlarla ateş açıldı. Çevredekilerin buyuk korku yaşadığı saldırıda araçta bulunan

1 polis memuru ile yoldan geçen 2 vatandaş yaralandı. Saldırgan kaçarak izini kaybettirirken, durumu ağır olan polis memuru Mehmet Uyar (30) ile 2 sivil vatandaş Diyarbakır Bölge Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis memuru Mehmet Uyar ve sivil vatandaş Osman Caran tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
Kaçan saldırganın yakalanması için ilçe genelinde Özel Harekat polisleri ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından geniş çaplı operasyon başlatıldı.

HASTANEDE HAYATLARINI KAYBETTİLER

Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde devriye görevi yapan polis otomobiline düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan polis memuru Mehmet Uyar'ın ardından yaralanan sivil vatandaşlardan Osman Caran'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Diğer yaralı İbrahim Turan'ın ise tedavisine devam edildiği belirtilirken, saldırganın yakalanması için ilçede operasyonlar sürdürülüyor.
Kaynak:mynet

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön