REKLAM ALANI

Gaziantepte 4 yaşındaki çocuğa taciz iddiası

Tarih: 29.8.15 Kategori: , ,
Gaziantep'te, parkta oynayan 4 yaşındaki M.B.K. adlı kız, Suriye uyruklu oldukları öne sürülen 4 kişi tarafından camide tacize uğradı. 

MAHALLELİ BABAANNENİN ÇIĞLIKLARINA GELDİ

Göllüce Mahallesi'nde ekmek fırınında işçi olarak çalışan Ali K., vefat eden kayınpederi Ahmet Karakurt'u toprağa verdikten sonra aynı mahallede bulunan taziye evine eşi ve iki çocuğu ile birlikte gitti. İddiaya göre, anne ve babası cenazeye gelenlerle ilgilenirken M.B.K., taziye evinin yanında bulunan parkta oynamaya başladı. Bir süre sonra M.B.K.'nin kaybolduğunu fark eden yakınları küçük çocuğu aramaya başladı. Yaklaşık 2 saat süren aramalardan sonuç alamayan yakınları, sonunda küçük çocuğu mahalledeki bulunan Temizyürek Camisi'nde ağlarken buldu. Babaannesi, bulduğu torununun Suriyeli oldukları iddia edilen 4 kişi tarafından taciz edildiğini öne sürdü. Babaannenin çığlıkları üzerine kimlikleri belirsiz 4 kişi kaçarken, sesler üzerine gelen mahalle sakinleri ise küçük çocuğu Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne götürdü. Burada yapılan kontrollerde, küçük çocuğun dilinin, tacizde bulunanlar tarafından ısırıldığı ve bu nedenle konuşma zorluğu çektiği öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Cumhuriyet Savcısı'nın Çocuk Hastanesi'ne giderek bilgi aldığı öğrenildi.

BABA: ÇOCUĞUMA BUNU YAPANLAR BULUNSUN

M.B.K.'nin babası Ali K., yaşadıklarını anlatarak, olayın sorumlularının bulunmasını isteyerek şöyle dedi:

"Cenazemizi toprağa verip geldikten sonra çocuğum ortadan kayboldu. Yaklaşık 2 saat ararken, annem yani babaannesi Camiden gelen ağıt sesi üzerine içeri girdiğinde çocuğumu bütün elbiselerinin 4 kişi tarafından soyulmuş şekilde buldu. Birisi anneme tokat attıktan sonra camiden kaçmış. Kaçan şahısların konuşmalarından anladığımız kadarıyla Suriyeliler. Polise gittik ifade verdik. Şu an çocuğum hastanede. Bütün yetkililere sesleniyorum, böyle ne oldukları belirsiz insanların memleketimizden gönderilmelerini istiyorum. Hepsinden şikayetçiyim."

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön