REKLAM ALANI

ABD’den Vatandaşlarına Türkiye Uyarısı: Kalabalıklardan Uzak Durun

Tarih: 4.9.15 Kategori: , ,
ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’de ikamet eden veya seyahat eden Amerikalı vatandaşların potansiyel şiddet olaylarına karşı teyakkuzda olması gerektiği uyarısında bulundu.

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Yakın zamanda teröristler Türkiye’deki ABD menfaatlerine ve yabancı turistlerin uğrak yerlerine yönelik saldırılar gerçekleştirdi. Amerikan vatandaşlarına gösterilerden ve geniş kabalıklardan uzak durmalarını güçlü bir şekilde teşvik ediyoruz. Bu gösteriler barışçıl niyetli olsa dahi agresifleşebilir ve şiddete dönebilir.” ifadelerine yer verildi.

Vatandaşların kişisel güvenliklerine üst düzey önem vermelerinin gerektiğine dikkat çekilen açıklamada, “Kişisel güvenlik planlarınızı tekrar gözden geçirin, yerel etkinlikler dahil çevrenizde olup bitenlerin farkında olun. Son gelişmeler hakkında yerel medyayı takip edin. Son derece ihtiyatlı olmayı sürdürün, kişisel güvenliğinizi artırmak adına uygun adımları atın ve yerel yetkililerin talimatlarına uyun.” denildi.

Açıklamada ayrıca, Adana'daki İncilik Hava Üssü'nde görevli Amerikalı askerler ve konsolosluk çalışanlarının ailelerinin üstten gönüllü olarak ayrılmalarına izin verildiği duyuruldu.

ABD hükümet yetkililerinin, Türkiye’nin güneydoğusundaki Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Şırnak, Dıyarbakır, Van, Siirt, Muş, Mardin, Batman, Bingöl, Tunceli, Hakkari, Bitlis, and Elazığ şehirlerine seyahat kısıtlamalarının sürdürüleceğinin duyurulduğu açıklamada, “Elçilik, Amerikan vatandaşlarının Suriye sınırına yakın bölgelerden uzak durmalarını güçlü bir şekilde tavsiye etmektedir.” uyarısında bulunuldu.
kaynak:megahaber27

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön