REKLAM ALANI

20 YILLIK HURDALIKTA BÜYÜK DEĞİŞİM

Tarih: 14.11.15 Kategori: , , ,
Gaziantep'teki devlet hastanesi bahçesinde bulunan hurdalık alan spor alanına dönüştürüldü. Yaklaşık 20 yıldır görüntü kirliliğine neden olan alan, şimdi ise hastane çalışanlarına ücretsiz olarak hizmet veriyor.

Gaziantep'te bulunan Ersin Arslan devlet hastanesi' Diş Polikliniğinin arka kısmında bulunan ve yaklaşık 20 yıldır hurdalık olarak kullanılan alan düzenlenerek, personelin spor alanı haline getirildi. Kötü görüntüye neden olan ve hastanenin fazla eşyalarının bulunduğu bölge, Hastane Başhekimi Opr. Dr. Erhan Hafız'ın girişimleri ile spor ve sosyal aktivite alanına çevrildi. Kentin eski hastaneleri olması nedeniyle hastane çevresinin yaşlı ve yorgun bir çehresi olduğunu kaydeden Başhekim Hafız yaklaşık 3 yıllık görev süresince hastane çevresini modern hale getirmeye çalıştığını ifade etti. Hafız, "Hastane şehrimizin en eski hastanesidir. Aynı zamanda bölge ve savaş hastanesidir. Hedefimiz hastanemizi yaşlı ve yorgun çehreyi iç ve dış görüntüyü yenileyip, tecrübeli bilge kısmını öne çıkarmak. Tıbbi değişiklere başvurduk. Düzen getirdik.
Temizlik görevlileri, hemşiremiz, teknisyenimiz, bilgisayar çalışanımız, doktorlarımız yani sağlık ailemizin her bir ferdi çok değerlidir” dedi. Hastanenin hiç bir yerinde hurdalık görülmesinin mümkün olmadığını belirten Hafız, "Hurdalığı ortadan ortadan kaldırdık. Ve şuan hiçbir hurdalık hastanenin içinde ve dışında toplanılmıyor. Hurda olan yeri bir sosyal faaliyet oluşturduk. Hastane çalışanlarımızın öğle molasında vakit geçirebileceği bir yer haline getiriyoruz.
 Aktivite alanında masa tenisi ve spor aletleri getirdik. Sorumluluğu yerine getiren mesaisine uyan işine saygılı bir çalışan, değer görmelidir. Yönetimdeki arkadaşlarımın fikirlerini alırım. Çünkü başarı da başarısızlıkta “bana” değil “bize” aittir. Herkes bu bilinçle hareket etmelidir" diye konuştu.

Hastane personeli de görüntüden memnuniyetini dile getirdi
kaynak:gaziantepgunes

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön