REKLAM ALANI

TOKİ'den Ev Müjdesi

Tarih: 10.11.15 Kategori: , , ,
Emeklileri uzun vade ve uygun fiyat imkanıyla ev sahibi yapmak için çalışmalar hızlandırıldı. TOKİ, emekliler için 37 ilde proje çalışması başlattı.
Dar gelirli vatandaşın yanında emeklilerin de konut edinmesini sağlamak için çalışma başlatan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), emeklilere şu ana kadar 3 bin 635 konut teslim etti. Emekliler için 37 ilde proje çalışması yürüten TOKİ, arazi sıkıntısının yaşandığı İstanbul gibi büyük şehirlerde de yapılan konutların yüzde 25'ini emeklilere ayırıyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan, 240 ay vadeyle 250 lira taksitle Anadolu'nun birçok şehrinde emeklileri ev sahibi yapmak için çalıştıklarını söyledi. Bazı büyük şehirlerde arazi üretiminde zorlandıklarını ve taksit ücretinin de arttığını belirten Turan, emeklilere yönelik projelerine ilişkin şu bilgileri verdi:

'ARAZİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ'
"Ankara'da talep topladığımız emekli vatandaşlar için yüzde 25 kontenjan tanıdık. 341 lira taksitle konut edindiriyoruz. Karaman'da emekliler için de proje hazırladık. Batman'da bin 472 konutu emeklilere yönelik yaptık. Teslim etmek üzereyiz. 37 vilayette emeklilere yönelik proje çalışması yürütüyoruz, valiliklerle görüşüyoruz. Karabük, Kastamonu, Bartın, Gaziantep, Kahramanmaraş'ı kendim gezerek emeklilere arazi üretimiyle ilgili çalışma yaptım. Siirt, Mardin Ankara, Urfa, Malatya'da emeklilere ev veriyoruz. "İstanbul ve Ankara gibi emekliler için konuta yoğun talep olan şehirlerde arazi üretimi sıkıntısız olduğu için emeklilere özel kontenjan alacağız. Yapılan konutlardan emeklilere yüzde 25 hak tanıyacağız."
kaynak:takvimBu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön