REKLAM ALANI

Gaziantepli Şehit Üsteğmen Uğur Taşcı

Tarih: 23.1.16 Kategori: , , , ,
Gaziantepli şehit üsteğmenin Sarıyer'deki baba ocağına ateş düştü
Şırnak'ın sokağa çıkma yasağı bulunan Cizre İlçesi'nde PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 üsteğmen şehit oldu

TSK'DAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde devam eden operasyonlar sırasında, PKK'lı  teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu 1 askerin şehit olduğunu açıkladı. Genelkurmay'ın açıklamasında ayrıca bugünkü operasyonlarda şu an itibariyle 7 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilerek operasyonlara devam edildiği bildirildi. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklama şöyle: "23 Ocak 2016 tarihinde Şırnak ili Cizre ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 16.20'de şehit olmuştur. Bugünkü operasyonlar esnasında şu an itibariyle yedi bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş olup operasyonlara devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz"
Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde devam eden operasyonlar sırasında, PKK’lı teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu Gaziantepli üsteğmen Uğur Taşçı şehit oldu.

İstanbul Sarıyer’de yaşayan Taşçı’nın ailesi ve mahalle sakinleri haberi aldıktan sonra göz yaşlarına boğdu. Sarıyer’de çok sayıda kişi şehit ailenin acısını paylaşmak için aileye taziye ziyaretine gidiyor. Sarıyer protokolünden çok sayıda kişinin de taziyeye gittiği öğrenildi. Aslen Gaziantepli olan şehit Taşcı’nın naaşının memleketinde mi yoksa Sarıyer’de mi defnedileceğine ailesi karar verecek.

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön