REKLAM ALANI

İnanılmaz yağış ! 10 dakikalık yağmur yolu göle dönüştürdü

Tarih: 13.1.16 Kategori: , , ,
Yurttan kış Manzaralarına ilginç bir haber geldi..
Kuşadası İlçesi'nde öğleden sonra başlayan ve 10 dakika süren şiddetli yağmurda cadde ve sokaklar göle döndü, araçlar yollarda kaldı

Meteorolojinin sağanak yağmur uyarısı yaptığı Kuşadası’nda saat 14.30’da başlayan ve yaklaşık 10 dakika süren yağmur, kentte başta trafik olmak üzere hayatı olumsuz etkiledi. Özellikle yapımı tartışmalara neden olan köprülü kavşakların altları suyla dolup taştı. Yüksek kesimdeki mahallelerden inen su, menfezler yetersiz kalınca köprü altların doldurdu.

SÜRÜCÜLER MAHSUR KALDI

Ticaret Odası önünden geçen yolda sulara kapılarak sürüklenmeye başlayan bir otomobilin içinde mahsur kalan ve ismi öğrenilemeyen bir kadın sürücü ecel terleri döktü. Sürüklenen araç ve mahsur kalan kadının kurtarılması için itfaiyeden yardım istendi. Ancak 30 dakika geçmesine rağmen itfaiye olay yerine ulaşamayınca iki kişi girdi. Halatla otomobili yolun korluklarına sabitleyip kadın sürücüyü çıkardı. Sürücü uzun süre yaşadığı şoku atlatamadı.
Suya gömülen bir kamyonetin sürücüsü ile arkadaşı, aracın üstüne çıkarak boğulmaktan kurtuldu. Bir minibüsün şoförü ise aracını terk edip kurtuldu.

Araçlar iş makineleriyle çekilerek sudan çıkarılırken, 2.5 saat sonra suların çekilmesiyle trafik normale döndü.
Kaynak:posta

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön