REKLAM ALANI

GAZİANTEPLİ FIRINCIDAN ÖRNEK UYGULAMA

Tarih: 10.2.16 Kategori: , , ,
GAZİANTEPLİ FIRINCIDAN ÖRNEK UYGULAMAGaziantepli ekmek fırıncısı Adnan Çağlar topluma örnek olacak bir uygulama başlattı. Fırının önüne kurduğu ekmek sandığı hayırseverlerin umudu oluyor.

Gaziantepli fırıncı Adnan Çağlar, fırının önündeki kaldırıma ekmek sandığı kurdu. Üzerine, "Muhtaç insana bir ekmek de sen bırak" yazılı not asan fırıncı Çağlar, hayırseverlerin aldığı ekmeklerin sandığa bırakıldığını söyledi. Çağlar, bazı hayırseverlerin de bıraktığı bozuk paralar karşılığındaki ekmeği sandığa bıraktığını belirtti. İhtiyaç sahipleri ise kimseye sormadan, danışmadan ihtiyacı kadar ekmeği sandıktan alıyor.

 Bazı ihtiyaç sahiplerinin ekmek istemeye bile utandığı için böyle bir uygulama başlattıklarını belirten fırıncı Çağlar, muhtaç insanların ihtiyacı olan ekmekleri istemeden sandıktan alabildiğini ifade etti. Yakın semtlerde oturan muhtaç ailelerin, günlük gelip ihtiyacı oranında ekmek aldığını vurgulayan Çağlar, “Parası olmayanlar bizden ekmek istemeye utanıyordu. Bu sayede muhtaç insanlar, bizden ekmek istemeden ihtiyacı olan ekmekleri sandıktan alıyor.

 Bu semtte oturan bazı muhtaç aileler buraya ekmek bırakılacağını bildikleri için günlük ihtiyaçlarını buradan karşılıyor. Özellikle Suriyeli sığınmacıların maddi durumu olmadığı için bu projeden en çok onlar faydalanıyor” dedi.
Ekmek alarak sandığa bırakanlar ise 10 ekmeğin 5-6 TL tuttuğunu belirterek, cüzi rakamlarla birçok ailenin günlük ekmek ihtiyacının karşılandığını ifade etti.
kaynak:megahaber27

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön