REKLAM ALANI

İŞSİZLER KUYRUK OLUŞTURDU

Tarih: 16.2.16 Kategori: , , ,
gaziantep işkurda uzun kuyrukGaziantep’teki işsiz vatandaşlar, İş-Kur Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

İşsizlik maaşı, iş başvurusu, girişimcilik sertifikası gibi nedenlerle onlarca kişi aynı anda İş-Kur Müdürlüğü'ne başvurunca, kurum önünden caddeye kadar kuyruk oluştu. Sabah saatlerinde başlayan kuyruk akşama kadar sürdü. Kuyrukta bekleyen vatandaşlar ise bu duruma yetkililerin bir çare bulmasını istedi.

Kuyrukta bekleyen Abdullah Arslan, oluşan uzun sırayı Suriyelilere bağlayarak, “Bu kuyruk Suriyeliler yüzünden bu durumdadır. Ben eski çalıştığım yerde sigortam vardı, her şeyim vardı. Ama Suriyeliler yüzünden işimden oldum. Ben 1200 TL’ye çalışıyordum, onlar 600 TL’ye çalışıyor. Sigortaları da yok. Burada beklememizin sebebi belki bir iş buluruz, bir iş çıkar. Oda zaten mülakat oluyor. Zor yani burada da zor” dedi.

Hakan Soner ise “Evde çoluk çocuğumuz bizden aş bekliyor. Buraya geliyoruz belki bir şey çıkar. Buradan bizi baş pınara gönderiyorlar. Onlarda yak işler durgun deyip bizi buraya gönderiyor. Buradan bir şey çıkacağını da sanmıyorum, boşa bekliyoruz ama bir umut ne yapalım. Bu kuyruk her zaman böyle ne yapalım. İşsizlik çoğaldı. Zam verdiler işsiz kaldık” şeklinde konuştu.

İbrahim Halil Güneş ise, “Bu kuyruk işsizlik kuyruğu, Suriyelilerin başımıza açtığı kuyruk. Buradan yetkililere sesleniyorum, bu kuyruğu görsünler. En kısa zamanda buna bir çare bulsunlar. İş arıyoruz bizim evimiz kira, taksitlerimiz var bunları yatıramazsak sonumuz ne olur. Ben saat 10:00’dan beri burada kuyrukta bekliyorum. Yetkililerden bu işsizliğimizi bir an önce giderilmesini istiyorum” diye konuştu.
kaynak:gaziantepgunes

Bu Yazıyı Beğendinizmi?

Paylaş : Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr
Sayfa Başına Dön